Kontroverzní film o vraždění v Bataclanu se zatím vysílat nebude

foto Ilustrační foto - Francouzský voják hlídkuje pařížské koncertní síně Bataclan, kde útočili teroristé.

Paříž - Kontroverzní francouzský film o milostném vzplanutí na pozadí předloňského teroristického útoku na koncertní síň Bataclan v Paříži se zatím vysílat nebude. Stanice France 2, která jej produkovala, dnes oznámila, že prozatím zastavila jeho výrobu. Internetovou petici proti televiznímu snímku podepsalo přes 39.000 lidí.

France 2 v dnešním prohlášení uvedla, že film dosud nebyl dokončen, vedení stanice zatím nevidělo jeho finální podobu, a nebyl tak stanoven ani žádný termín odvysílání. V produkci se nebude pokračovat, dokud se vedení televize nesetká s pozůstalými po obětech útoku v Bataclanu a věc s nimi "důkladně neprobere", uvedla France 2. Samotné natáčení snímku nicméně podle dřívějších informací skončilo již před Vánocemi.

Proti filmu se vzedmula vlna protestů. Podle autorky petice s téměř čtyřmi desítkami tisíc podpisů, která byla partnerkou jedné z obětí atentátu v Bataclanu, je snímek nevkusný a pozůstalé i oběti zraňuje. Na natočení podobného filmu je podle ní ještě příliš brzy.

Skupina Life for Paris, která sdružuje kolem 700 pozůstalých a obětí útoků, už dříve uvedla, že je sice ohledně vhodnosti snímku skeptická, ale zároveň nechce bránit jeho odvysílání. "Ačkoli jsme nikdy nevolali po cenzuře, jsem vděční, že převládla zdrženlivost," řekl dnes agentuře AFP předseda skupiny Arthur Dénouveaux.

Film s názvem Ce soir-l? (Ten večer) se odehrává 13. listopadu 2015, kdy radikální islamisté zaútočili na několika místech Paříže včetně koncertní síně Bataclan, ve které zavraždili 90 lidí. Hlavními hrdiny jsou žena jménem Ir?ne, která bydlí vedle Bataclanu, a náhodný kolemjdoucí, afghánský uprchlík Karan. Během krveprolití v klubu poskytují pomoc zraněným a zamilují se do sebe. Otázkou ale je, zda láska zrozená za tak dramatických okolností vydrží, citoval ze scénáře list Le Parisien.

Při sérii atentátů ve francouzské metropoli zahynulo 13. listopadu 2015 celkem 130 obětí. V síni Bataclan se v době útoku konal koncert americké skupiny The Eagles of Death Metal, na který přišlo kolem 1500 lidí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 13:00 17°C

Celá předpověď