Konec podpory znamená propad plug-in hybridů v Německu

foto Skoda Octavia RS iV

Plug-in hybridy nyní výrazně promlouvají do statistik prodejů elektrických vozidel v Německu. Podle čerstvých údajů KBA se právě jejich vinou v meziročním srovnání propadly registrace automobilů, které jsou schopny ujet čistě na elektřinu minimálně několik desítek kilometrů o jedenáct procent.

Přitom samotné „čisté“ elektromobily zaznamenaly v porovnání s údaji loňského února patnáctiprocetní růst. Jejich podíl na celkovém německém trhu s novými osobními auty činí necelých šestnáct procent. Oproti tomu prodeje plug-in hybridů se v meziročním srovnání v únoru snížily o velmi citelných 45 procent a v absolutních číslech jich úřady do provozu zaregistrovaly jen 11.900 kusů. Elektromobilů se prodal bezmála třikrát tolik – téměř 32.500 Kč.

Na klasické elektromobily se stále v Německu vyplácí státní podpora (4500 eur na ty v cenové relaci do 40.000 eur a 3000 eur na vozy do ceny 65.000 eur.

Na plug-in hybridy se vloni také vztahovala státní podpora, letos již zákazník, který si takovéto vozidlo kupuje, nedostane nic.

Žebříček nejúspěšnějších značek prodávajících elektrická vozidla vede v Německu Tesla před Volkswagenem a Mercedesem. Škoda skončila devátá.

Z jednotlivých typů elektromobilů si nejlépe vede Tesla Model Y. Za ní následují Volkswageny ID.4 a ID.3.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď