Končí uzavírka silnice ze Hřenska na Mezní Louku, skončila sanace kamenů

foto Ve Hřensku na Děčínsku pokračují práce na odstraňování uvolněných skalních bloků, 9. března 2023.

Hřenska (Děčínsko) - Silnice z Hřenska na Mezní Louku na Děčínsku bude od dnešního odpoledne opět v provozu. Práce na odstranění uvolněných balvanů po loňském požáru V Českém Švýcarsku sanační firma dnes ukončila. Správa parku předá oficiální informaci Správě a údržbě silnic Ústeckého kraje, že může z komunikace odstranit zábrany. ČTK to po poledni řekl mluvčí správy parku Tomáš Salov. Silnice byla uzavřena 1. března.

"Staveniště jsme předali a všechno je v pořádku," uvedl Václav Šavr, ředitel společnosti Vertico, která na odstranění kamenů pracovala. Salov řekl, že park vyrozumí Správu a údržbu silnic, která podle mluvčí Lenky Holasové po obdržení oficiálního pokynu odstraní zábrany a silnici otevře.

Nestabilních balvanů si všimli těžaři, když ze skály nad autobusovou zastávkou odstraňovali ohořelé stromy po loňském požáru. Podle Salova se do terénu v příštích dnech vrátí.

Požár v Národním parku České Švýcarsko zasáhl loni v létě plochu o velikosti 1060 hektarů. Policie požár vyšetřuje jako obecné ohrožení. Obyvatelé několika obcí se museli evakuovat, v osadě Mezná shořely tři domy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď