Končí omezení na dálnici D1 mezi Jihlavou a V. Beranovem

foto Ilustrační foto - Sjezd na 112. kilometru dálnice D1 u Jihlavy ve směru na Brno byl 3. června kvůli rekonstrukci vozovky uzavřen. Auta od Prahy se tak do 25. července nedostanou z D1 na obchvat Jihlavy, Pelhřimov, Znojmo a Havlíčkův Brod. Z dálnice se dá sjet na 104. kilometru u Větrného Jeníkova nebo na exitu 119 Velký Beranov.exitu 119 Velký Beranov.

Jihlava - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes zprovozní opravovanou část dálnice D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem. Mluvčí ŘSD Jan Studecký ČTK potvrdil, že úsek bude otevřen bez omezení od brzkých ranních hodin ještě před zahájením dopravní špičky. Přesný čas ale neuvedl.

Opravy šesti kilometrů dálnice mezi Jihlavou a Velkým Beranovem začaly na podzim 2016. Rekonstrukce stála 590 milionů korun bez daně. Dělalo ji sdružení stavebních firem vedených Vodohospodářskými stavbami. Dalšími členy sdružení byly brněnská Firesta-Fišer a německá BT Beton-Technik.

Na Vysočině se ještě pracuje na opravě dalších tří dálničních úseků mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou na Ždársku, Hořicemi a Koberovicemi u Humpolce a Větrným Jeníkovem a Humpolcem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je úterý 21. května 2019

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď