Františkovy energie pokračují s dodávkami elektřiny, plyn již firma nedodává

foto Plyn, zemní plyn, hořák, sporák, cena plynu – ilustrační foto.

Praha - Společnost Františkovy energie pokračuje s dodávkami elektřiny svým zákazníkům, potvrdil dnes ČTK jednatel František Hlásný. Dodávky plynu firma ukončila. Firma na svém webu původně uváděla, že je nucena ukončit svou činnost, později informaci upravila, že se konec dodávek týká pouze plynu, který dodávala 2350 zákazníkům.

"Dodávky elektřiny máme zajištěné a jsme schopní ji dodávat," uvedl Hlásný. Firma na svém webu přitom původně vydala prohlášení, ve kterém stálo: "Vážení zákazníci, je nám líto, ale jsme nuceni ukončit naši činnost." Později se na webu ale objevilo upravené prohlášení: "Jsme nuceni ukončit naši činnost na dodávkách plynu." Změnu vyjádření potvrdil i Hlásný. "Vyjádření jsme dali na web, ale upravili jsme ho velmi rychle s tím, že se jedná jen o plyn," řekl.

Operátor trhu s elektřinou (OTE) informoval, že firma pozbyla možnost dodávat plyn. Z facebookové stránky společnosti vyplývá, že o ukončení činnosti jaké takové informovala firma i své zákazníky.

"K ukončení dodávek plynu nás vedla extrémní situace na trhu a fakt, že vzhledem k nízkým cenám jsme již nebyli schopní financovat ztráty, které nám vznikaly každým dnem," uvedl Hlásný.

Plyn dodávala firma podle dat OTE 2350 zákazníkům, kteří skončili v režimu dodavatele poslední instance (DPI). Elektřinu dodává firma 2635 zákazníkům, s dodávkami pokračuje.

Po Bohemia Energy, která dodávala energie asi 900.000 klientům, skončily také firmy Kolibřík energie s 28.000 klienty, A-PLUS Energie se 150 odběrnými místy, Ray Energy, která dodávala zhruba 3000 klientů, a Microenergy, která dodávala energie více než 760 zákazníkům. Patřil mezi ně například i Energetický regulační úřad (ERÚ). Činnost ukončila také společnost Energie pro Tebe, která dodávala plyn více než třem stovkám odběratelům, a Český Energetický Dodavatel, který měl více než 7000 odběratelů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 25. května 2022

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď