Koncert Kabátů dnes otevřel novou multifunkční halu O2 universum

foto Ilustrační foto - Závěrečný koncert turné skupiny Kabát, 28. listopadu 2017 v Praze. Zprava zpěvák Josef Vojtek, kytarista Tomáš Krulich a bubeník Radek Hurčík.

Praha - Koncert rockové skupiny Kabát dnes oficiálně zahájil provoz v nové multifunkční hale O2 universum, který navazuje na pražskou O2 arenu. Nejoblíbenější tuzemská skupina vystoupila ve vyprodaném největším sále A s kapacitou 4500 diváků. Výtěžek z prodeje vstupenek bude věnován nadaci Dejte dětem šanci, která pomáhá mladým lidem osamostatnit se a začlenit se do společnosti po opuštění dětského domova.

"Tohle je úplně odlišný typ koncertu, které jsme letos odehráli v rámci turné ke třiceti letům naší kapely. To byla oslava naší kariéry ve stále stejné sestavě, teď jsme pozváni k otevření haly, která bude patrně velkou konkurencí Fora Karlín, na což jsem zvědavý. Nešlo nám ale jenom o hraní, ale také o charitu," řekl ČTK zpěvák Josef Vojtek.

Kabát od začátku vystoupení fanouškům servíroval hit za hitem, ale zazněly i méně hrané písně jako Stará Lou. Znalost textů Kabátu obecenstvo prokázalo zpěvem refrénů písní V pekle sudy válej, Dole v dole, Kdo ví nebo Šaman.

Skupina Kabát je úzce spojena i s velkou halou. O2 arenu zaplnili Kabáti celkem třikrát, a od svého posledního vystoupení v roce 2017 drží návštěvnický rekord 20.083 diváků. V roce 2015 zde na zahájení mistrovství světa v hokeji přímo na ledě zazpívali píseň Brousíme nože, kterou darovali národnímu týmu.

V polovině listopadu se v O2 universum uskuteční koncert Pražské filharmonie, která zahraje Beethovenu 9. symfonii. Prvním potvrzeným mezinárodním kongresem je 17. světový kongres anesteziologů WFSA začátkem září 2020, kde se očekává 8000 účastníků.

Nový komplex, který navazuje na O2 arenu z jižní strany, má rozlohu téměř 50.000 metrů čtverečních ve čtyřech podlažích. Má přes dvě desítky sálů různých velikostí. Největší sál s kapacitou 4500 lidí bude využíván i pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání. Po zahrnutí stávající O2 areny na všech čtyřech podlažích můžeme hostit akci s účastí až 28.000 návštěvníků.

Návratnost investice do multifunkční haly O2 universum je plánována asi na 16 let, celkové náklady dosáhly 1,4 miliardy korun. Prostranství před O2 universem ozdobily dvě elipsoidy od českého sochaře Čestmíra Sušky.

O2 universum by mělo sloužit jako centrum zejména pro pořádání velkých mezinárodních kongresů a firemních akcí. Roční režijní náklady generální ředitel společnosti Bestsport Robert Schaffer odhaduje na 50 milionů korun. Ke stávajícímu stavu přibude 25 zaměstnanců. Bestsport, který je členem skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, halu vlastní a provozuje.

Multifunkční centrum vzniklo na místě takzvané malé arény, která byla postavena ve stejné době jako O2 arena, tedy v letech 2003 až 2004. Tehdejším záměrem bylo mít také tréninkovou plochu, která by se využívala při hokejovém mistrovství světa v roce 2004. Hrubá stavba ale byla zakonzervována.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 8. července 2020

Očekáváme v 3:00 14°C

Celá předpověď