Koncern Hyundai chystá i nákladní elektromobily

foto Ilustrační foto -

Automobilky začleněné do koncernu Hyundai, tedy kromě mateřské značky také Kia a Genesis, začnou v poměrně blízké budoucnosti využívat novou platformu IMA. Ta je další generací platforem určených pro elektrické vozy. Na rozdíl od nyní používané E-GMP, na které jsou zkonstruované například modely Kia EV6 a EV9, Hyundai Ioniq 5 a Ioniq 6, má být mnohem univerzálnější. Podporovat má prakticky všechny třídy v koncernu vyráběných vozidel – od těch nejmenších až po SUV, pick-upy a třeba i luxusní limuzíny značky Genesis. Zatím je ve výhledu třináct různých modelů.

Představitelé koncernu Hyundai Motor Group (HMG) uvedli na speciální akci určené pro investory, že díky IMA budou značky HMG moci sdílet více než 80 společných modulů napříč různými segmenty, což umožní zvýšenou flexibilitu a efektivitu v procesu vývoje.

V současnosti již inženýři vývojového oddělení koncernu pracují na užitkových elektromobilech. Ty zatím v nabídce HMG chybí. Nejpozději v roce 2027 mají být dostupné dva typy. Jeden je jednoúčelový nákladní vůz, druhý pak strategický model pro rozvíjející se trhy.

Vedle toho hodlá koncern přijít také s velmi levnými elektrickými městskými vozy. Jejich cenovka by neměla přesáhnout 20 tisíc eur. V tomto případě ale zřejmě konstruktéři půjdou cestou elektrifikace stávajících vozů se spalovacími motory.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď