Konání letošního festivalu Svět knihy Praha se posouvá na říjen

foto Ilustrační foto - Návštěvníci si prohlížejí knihy na 25. ročníku veletrhu Svět knihy, který byl zahájen 9. května 2019 v Praze.

Praha - Letošní 26. ročník knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha, který měl začít 14. května na holešovickém Výstavišti, se uskuteční v jiném termínu. Po odeznění nouzových opatření kvůli koronaviru se pořadatelé pokusí akci uskutečnit 8. až 11. října. ČTK o tom dnes informoval ředitel festivalu Radovan Auer.

"V tuto chvíli není reálné, aby se takto masová akce v květnu konala. I kdyby ji příslušné orgány povolily, bude tu strach lidí se tak velké akce zúčastnit. A od nás by nebylo zodpovědné takto velkou akci v květnu pořádat," sdělil Auer. "Po konzultacích s našimi zahraničními kolegy i s řadou lidi z oborů jsme přesvědčeni, že je důležité, aby literatura a knihy nepřišly ani v těchto časech o svou "výkladní skříň". Po odeznění nouzových opatření, s ohledem na ekonomickou krizi, která nás čeká, je důležité připomenout význam knih, literatury, četby a vzdělání," dodal.

Ředitel Světa knihy Auer zdůraznil, že čestný host veletrhu, kterým je Polsko, je připraven se prezentovat v plném rozsahu. Partnerská spolupráce s varšavským veletrhem zůstane zachována.

Hostem květnového festivalu měl být autor slavné knižní série Zaklínač Andrzej Sapkowski. Přijet měl také Tomasz Bagiński, významný tvůrce animovaných filmů, který se podílel i na vzniku počítačové hry The Witcher a nyní je výkonným producentem seriálu Zaklínač. V polské delegaci dále měl dále být například vítěz nejprestižnější polské literární ceny Nike Mariusz Szczygieł. Své české překlady plánoval představit i dvojnásobný laureát této ceny a jeden ze žijících klasiků polské prózy Wiesław Mysliwski, diskusí se měl zúčastnit i Marek Cichocki, laureát esejistické Ceny Józefa Mackiewicze.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 7:00 2°C

Celá předpověď