Komisař Soška se v Japonsku setkal s ministrem pro Expo a starostou Ósaky

foto Generální komisař české účasti Ondřej Soška (vlevo) s ministrem pro místní rozvoj Ivanem Bartošem a japonským ministrem pro Expo Naoki Okadem.

Generální komisař české účasti Ondřej Soška navštívil ve druhé polovině června Japonsko. Byl společně s podnikateli, zástupci univerzit a Svazu průmyslu a dopravy součástí delegace místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti).

Fotogalerie

Spolu s ministrem Bartošem navštívil komisař Soška japonského ministra pro Expo 2025 Naoki Okadu. Probrali například nadcházejí světovou výstavu, stav příprav české účasti nebo revitalizaci regionů. Ministr Okada ocenil vítězný design českého pavilonu od Apropos Architects ve tvaru skleněné spirály. Komisař Soška zároveň předal ministru Okadovi vzácný dar, baseballový dres s příznačným číslem 2025 (rok konání výstavy Expo) a podepsaný od českých baseballistů.

Baseball se v Japonsku těší značné oblibě. Čeští reprezentanti získali v březnu letošního roku na World Baseball Classic, které se konalo právě v Japonsku, za svůj výkon v silné konkurenci značnou podporu a uznání domácích fanoušků. Odehráli skupinu B v Tokiu, kde porazili Čínu, a odehráli solidní zápasy s japonskými šampiony, Koreou i Austrálií. World Baseball Classic je jedním ze dvou nejvýznamnějších mezinárodních baseballových turnajů.

Podepsaný dres českých baseballistů rovněž potěšil starostu Ósaky Hidejukiho Jokojamu, s nímž debatoval komisař Soška také o stavu prací pro Expo a který je velkým fanouškem baseballu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď