Komiksoví nadšenci zamířili do Brna na třetí ročník festivalu

foto V Brně začal 5. října třetí ročník mezinárodního festivalu Koma. Komiksoví nadšenci se mohou těšit na výběr z českých a zahraničních prací, setkají se s některými autory, vyslechnou hudební vystoupení, zhlédnou živé malování či projekce animovaných filmů, uvádí se v programu festivalu, který potrvá do neděle. Dějištěm je Malá Amerika, kulturní centrum v průmyslové budově u železničního nádraží v Brně.

Brno - Komiksoví nadšenci zamířili do Brna, kde začal třetí ročník mezinárodního festivalu Koma. Mohou se těšit na výběr z českých a zahraničních prací, setkají se s některými autory, vyslechnou hudební vystoupení, zhlédnou živé malování či projekce animovaných filmů, uvádí se v programu festivalu, který potrvá do neděle. Dějištěm je Malá Amerika, kulturní centrum v průmyslové budově u železničního nádraží v Brně.

V Brně začal 5. října třetí ročník mezinárodního festivalu Koma. Tématem letošního ročníku je spojení komiksu s hudbou a zvukem. "Mnoho komiksových autorů pochází z hudebního průmyslu jako zpěváci či členové kapel. Hodně autorů se v hudbě angažuje i tak, že vytváří například videoklipy nebo převádí hudbu do komiksů," uvedl za pořadatele Tomáš Řepa. Příkladem je Vendula Chalánková, která převedla 12 lidových písniček do animovaných příběhů. Projekce je na programu festivalu v sobotu.

Tomáš Kučerovský vystaví své práce pro hudební skupiny Animé, The Pooh a Tibet. Návštěvníci se mohou těšit i na průřez tvorbou polského autora Przemyslawa Truścinského, pro kterého je charakteristická agresivní černobílá kresba plná surreálné fantazie.

V Brně začal 5. října třetí ročník mezinárodního festivalu Koma. Komiksoví nadšenci se mohou těšit na výběr z českých a zahraničních prací, setkají se s některými autory, vyslechnou hudební vystoupení, zhlédnou živé malování či projekce animovaných filmů, uvádí se v programu festivalu, který potrvá do neděle. Dějištěm je Malá Amerika, kulturní centrum v průmyslové budově u železničního nádraží v Brně. Organizátoři nevynechali ani teorii komiksu. Historik Tomáš Prokůpek představí první díl dvoudílné publikace Příběhy československého komiksu. Pavel Kořínek bude hovořit o Puňtovi jako zapomenutém českém komiksovém hrdinovi. O něm také představí dvojdílnou monografii, kterou připravoval s Lucií Kořínkovou.

Přesný program zájemci najdou na stránkách festivalu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 24. září 2018

Očekáváme v 3:00 9°C

Celá předpověď