Komedie Miroslava Krobota s Ivou Janžurovou zamíří do kin 21. července

foto Iva Janžurová a Pavel Šimčík vystoupili 2. srpna 2021 v Olomouci na tiskové konferenci při příležitosti natáčení nového filmu Miroslava Krobota Šnajdr.

Praha - V novém filmu Miroslava Krobota s názvem Velká premiéra uvidí diváci v hlavních rolích Pavla Šimčíka a Ivu Janžurovou. Komedie vznikající pod pracovním názvem Šnajdr zamíří do kin 21. července. Na scénáři svého třetího celovečerního filmu spolupracoval Krobot opět v tandemu s Lubomírem Smékalem. Do dalších rolí obsadili Kláru Melíškovou, Ivu Pazderkovou, Jenovéfu Bokovou nebo Jakuba Žáčka. Postavu ředitele kulturního domu si zahrál sám Krobot. ČTK o tom za tvůrce informovala Silvie Marková.

"Film chápeme jako poctu tvořivosti a hravosti, životní filozofii, která chápe i neúspěch a prohru jako inspiraci," uvedl Krobot.

Hlavní postavou Velké premiéry je pražský herec Pavel Šnajdr (Šimčík), který miluje improvizaci a stand-up. Hraje tak trochu i v normálním životě. Baví ho uvádět lidi do rozpaků, testovat je a vytvářet trapné situace. Když dostává nabídku zrežírovat své vlastní představení v Olomouci, odjíždí z Prahy a nechává za sebou krachující manželství. V Olomouci jej čeká milovaná babička (Janžurová), která je také herečka a má v jeho představení vystupovat. Janžurová film natáčela krátce po svých osmdesátinách, které oslavila loni 19. května.

"Líbí se mi, že Pavel neztrácí naději. Rád bych byl v některých situacích jako on a měl jeho odvahu i drzost v určité chvíli odložit své ambice," sdělil k postavě Šnajdra jeho představitel Šimčík.

Film Velká premiéra se natáčel loni v létě převážně v Olomouci. Mezi tvůrci jsou slovenský kameraman Martin Štrba a polský střihač Jarosław Kamiński, do jehož filmografie patří takové projekty jako je oscarový film Ida nebo na festivalu v Cannes cenou za nejlepší režii oceněná Studená válka, která před čtyřmi lety dostala Cenu Evropské filmové akademie (EFA) pro nejlepší film roku.

Miroslav Krobot se jako scenárista a režisér podílel společně s Janem Prušinovským na vzniku televizního seriálu Čtvrtá hvězda. Jeho celovečerní režijní debut Díra u Hanušovic z roku 2014 vidělo v kinech více jak 150.000 diváků, byl vybrán do hlavní soutěžní sekce 49. ročníku MFF Karlovy Vary a získal tři ocenění Český lev. Jeho druhý celovečerní film Kvarteto vstoupil do kin v roce 2017 a v roce 2019 byl uveden na televizních obrazovkách jeho televizní seriál Zkáza Dejvického divadla.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 6. července 2022

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď