Dálnice D2 na Slovensko byla dnes většinu dne průjezdná

foto Na dálnici D2 u Břeclavi směrem na hraniční přechod se Slovenskem Lanžhot-Brodské se 18. března 2020 kvůli zpřísnění opatření proti koronaviru znovu vytvořila dlouhá kolona kamionů.

Lanžhot (Břeclavsko) - Dálnici D2 se dnes ve směru na Slovensko dařilo udržovat většinu dne průjezdnou. Kolona kamionů, která ráno okolo 8:00 měřila 20 kilometrů, se díky otevření hranice okolo 10:00 zcela rozjela. Slováci znovu uzavřeli průjezd pro kamiony okolo 13:00, ale kolona už nebyla tak dlouhá a v průběhu odpoledne průjezd znovu otevřeli. Nyní v 19:00 je průjezd přes přechod zcela volný, vyplývá z informací na webu Dopravníinfo.cz. Problémy na hranici se přelévají již několik dnů až z rumunsko-maďarské hranice, kvůli čemuž Maďaři a Slováci v různých časech nepouštějí kamiony přes hranice. Jde o důsledek přísných opatření kvůli šíření nemoci COVID-19.

Slováci začali kamiony částečně pouštět dnes kolem 8:00, později pustili provoz kompletně. Jak bude vypadat situace v dalších dnech, nelze předpovídat. Čeští policisté reagují na kroky slovenských kolegů, řekl ČTK mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Slováci uzavřeli v minulých dvou týdnech přechod pro kamiony několikrát, nejdelší kolona měla 30 kilometrů až k Rakvicím. V pátek Slováci nepouštěli kamiony, které pokračovaly dále přes Slovensko. Výjimku měly pouze ty, které mířily pouze na Slovensko, a ty, které vezly živá zvířata či zboží podléhající rychlé zkáze, což platí i dnes. Policisté v pátek nabádali řidiče, aby kamiony odstavili po cestě, aby nemuseli stát v koloně na dálnici. Také pracují na tom, aby zůstal levý pruh průjezdný pro osobní auta.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 27. května 2020

Očekáváme v 7:00 10°C

Celá předpověď