Klaus mladší představí novou stranu 10. června v Praze

foto Nezařazený poslanec Václav Klaus mladší.

Praha - Členy své nové politické strany představí Václav Klaus mladší 10. června v Praze. Bývalý poslanec ODS to napsal na dotaz ČTK. Součástí subjektu podle Klause bude také Zuzana Majerová Zahradníková, která na konci dubna ukončila na vlastní žádost členství u občanských demokratů.

Majerová Zahradníková ve čtvrtečním rozhovoru pro Parlamentní listy uvedla, že nová strana bude prosazovat a chránit národní zájmy, rodinu a jednotlivce. Majerová Zahradníková se má zaměřit na školství, mimo jiné chce prosazovat zrušení plošné inkluze nebo podporovat speciální školy.

Klause vyloučilo z ODS vedení strany v polovině března. Podle předsedy Petra Fialy o tom jednomyslně rozhodla výkonná rada, jež mu vytkla mimo jiné dlouhodobé nerespektování hodnot, principů a programu ODS, veřejné útoky na členy sněmovní frakce a další straníky, podporu kandidáta SPD Ladislava Jakla v loňských senátních volbách a výroky, které nejsou v souladu s programem strany.

Sněmovna poté v polovině dubna Klause odvolala z postu předsedy školského výboru. Dočasně jej vede Karel Rais (ANO), Klause ve výboru nahradil nový nominant občanských demokratů Karel Krejza. Po Klausově odvolání opustila poslanecký klub ODS a později i stranu Majerová Zahradníková. Odůvodnila to tím, že jí dlouhodobé směřování stranické politiky nebylo příjemné.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

35°C

Dnes je středa 26. června 2019

Očekáváme v 15:00 37°C

Celá předpověď