Klaebo vyzval Bolta na sprinterský souboj v Central Parku

foto Na kombinovaném snímku jamajský sprinter Usain Bolt (vlevo) a norský běžec na lyžích Johannes Hösflot Klaebo.

Pchjongčchang - Nejrychlejší muž olympijských her v Pchjongčchangu na lyžích Johannes Hösflot Klaebo vyzval nejrychlejšího muže světa bez lyží Usaina Bolta na duel. Norský běžkař, jenž v Koreji ovládl suverénně úterní sprint, tak odpověděl na nabídku jamajského sprintera, že věnuje podepsanou lahev šampaňského každému šampionovi, který oslaví olympijský triumf jeho slavnou pózou a fotografii zveřejní na instagramu.

"Vyzvednu si tu láhev, když proti mě nastoupí v New Yorku v Central Parku k závodu na 100 metrů. On poběží a já pojedu na běžkách. A pak uvidíme," prohlásil juniorský mistr světa Klaebo, jenž se v pondělí stal nejmladším olympijským vítězem v běhu na lyžích.

Jamajský osminásobný olympijský vítěz a světový rekordman na 100 a 200 metrů, jenž po loňském MS ukončil kariéru, zatím na výzvu neodpověděl a ani Klaebova fotka se dosud na sociálních sítích neobjevila. Podle papírového srovnání by byl favoritem přímého souboje Bolt, jehož rekord na stovku má hodnotu 9,58 sekundy. Neoficiální maximum mezi běžkaři na stometrové trati drží Nor Ludvid Sögnen Jensen s časem 11,03.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď