Kladno bez Jágra vstoupilo do sezony výhrou nad Frýdkem-Místkem

foto Utkání 1. kola první hokejové ligy: Rytíři Kladno - Frýdek-Místek, 8. září 2018 v Kladně. Majitel kladenského klubu Jaromír Jágr.

Praha - Hokejisté Kladna vstoupili do prvoligové sezony bez hvězdného útočníka Jaromíra Jágra výhrou nad Frýdkem-Místkem 4:1. V dresu Rytířů se v soutěžní premiéře uvedl třemi body za gól a dvě asistence mistr světa z roku 2010 Petr Vampola. Šestačtyřicetiletý majitel a nový kapitán Rytířů Jágr podporoval tým ze střídačky.

S 'céčkem' vedl mužstvo při absenci indisponovaného Jágra Jakub Strnad. Na gól čekalo 2125 diváků na kladenském ČEZ Stadionu až do 37. minuty, kdy při vyloučení Adama Rašky na pět minut a do konce utkání Vampola předvedl sólo od vlastní modré čáry a překonal brankáře Lukáše Danečka mezi betony.

Po 66 vteřinách třetí třetiny se prosadila další letní posila Rytířů obránce Jiří Říha, který zužitkoval přihrávku Adama Kubíka. Připsal si tak druhý bod v zápase, protože asistoval u Vampolova gólu.

Za hosty sice snížil v 46. minutě v přesilové hře exkladenský Jan Rudovský, ale za 39 sekund po Vampolově akci pojistil vedení Strnad a v 56. minutě dovršil výsledek v další početní výhodě Adam Kubík, jemuž asistoval opět Vampola.

Kouč Kladna David Čermák si pochvaloval Jágrův přínos i mimo led. "Už v minulé sezoně bylo vidět, že když přišel, tak pomohl i na střídačce a nejen na ledě. Radí klukům spíš individuálně, jak řešit herní situace na ledě," uvedl Čermák a ocenil Vampolův výkon. "Máme velmi mladý tým, brali jsme ho sem jako zkušeného hráče, který by měl náš tým táhnout. Dnes to potvrdil," dodal Čermák.

1. kolo první hokejové ligy:

Rytíři Kladno - Frýdek-Místek 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky: 37. Vampola, 42. J. Říha, 46. J. Strnad, 56. Kubík - 46. Rudovský. Rozhodčí: Doležal, Kostourek - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:5, navíc Raška 5 min. a do konce utkání a Kovář (oba Frýdek-Místek) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2125.

Ústí nad Labem - Třebíč 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 4. Severa, 15. Roubík, 47. Melka - 4. Tadeáš Král, 39. Střondala, 41. Raška, rozhodující sam. nájezd Kusko. Rozhodčí: Vrba, Vokřál - Mekýš, Otáhal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 1078.

Motor České Budějovice - Benátky nad Jizerou 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)

Branky: 27. a 53. Pavlin, 21. Bradley, 30. Endál, 40. M. Novák - 44. Braid. Rozhodčí: Ondráček, Dědek - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 6110.

Kadaň - Poruba 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)

Branky: 4. Trefný, 22. Rezek, 34. J. Müller - 9. Baláž, 10. Illéš, 26. Zdeněk, 29. P. Zdráhal, 60. Vymazal. Rozhodčí: Zubzanda, Micka - Doležal, Beneš. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Diváci: 350.

Přerov - Jihlava 5:4 (0:1, 5:2, 0:1)

Branky: 21. T. Doležal, 24. Pala, 26. M. Kratochvíl, 28. Hejcman, 32. Pšurný - 13. Suchánek, 32. Osmík, 36. Dostálek, 41. Zeman. Rozhodčí: Fiala, Šutara - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 6:4, navíc J. Pohl (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2074.

Havířov - Litoměřice 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky: 32. Bambula, 43. Maruna, 51. Houdek, 60. Kurovský - 8. J. Kloz, 27. Gaspar. Rozhodčí: Skopal, Přikryl - Lukš, Novák. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 976.

Prostějov - Vsetín 6:5 v prodl. (3:2, 0:2, 2:1 - 1:0)

Branky: 17., 46. a 59. Divíšek, 15. Dvořáček, 16. Prokeš, 62. Račuk - 13. a 53. Theoret, 14. Vávra, 37. Teper, 38. Jonák. Rozhodčí: Barek, Kopeček - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 2460.

Další program:

Pondělí 10. září - 2. kolo:

17:30 Vsetín - Kadaň, Benátky nad Jizerou - Prostějov, Jihlava - Motor České Budějovice,

18:00 Litoměřice - Ústí nad Labem, Frýdek-Místek - Havířov, Poruba - Kladno, Slavia Praha - Přerov.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK