Kia EV6 GT dostane výkon supersportovních aut

foto Kia Model EV6 GT.

Nový elektromobil Kia EV6 nabídne ve verzi GT výkon srovnatelný s prémiovými elektromobily Porsche Taycan nebo Audi e-tron GT. Přesné technické údaje své novinky, která přijde na trh v závěru tohoto roku, zveřejnilo tiskové oddělení automobilky.

Tato nejvýkonnější verze dostane dvojici elektromotorů s celkovým výkonem 585 koňských sil. Ty pohání všechna čtyři kola vozu. Díky tomu bude tato Kia schopná zrychlit z klidu na stokilometrovou rychlost během 3,5 sekundy a docílit tempa až 260 kilometrů v hodině.

Vůz, který sdílí mnohá technická řešení s elektromobilem Hyundai Ioniq 5, využívá osmisetvoltovou elektrickou soustavu. Hlavní výhodou tohoto řešení je schopnost ultrarychlého dobíjení. Při výkonu dobíječky 350 kW se dostatek energie pro ujetí další stovky kilometrů získá již během pětiminutové zastávky.

Vůz Kia EV6 si zákazníci budou moci objednat se dvěma verzemi trakční baterie. Ta menší má kapacitu 58 kWh, větší 77,4 kWh. Tato sada akumulátorů bude samozřejmě namontována také do útrob zmíněné vrcholné verze GT.

Nejlevnější verze tohoto vozu dostane elektromotor s výkonem 173 koňských sil, prostřední pak nabídne řidiči k využití 239 koní. I ta bude moci dostat pohon všech kol. Pokud se ale zákazník spokojí pouze s pohonem jedné nápravy, získá dojezd 510 kilometrů. V případě dalších verzí bude tato hodnota nižší. Zatím však Kia nesdělila, o kolik přesně.

Jednou ze zajímavých vychytávek této novinky značky Kia je funkce V2L (Vehicle to Load), díky níž je možné za jízdy nabíjet elektrická zařízení vezená na palubě – například elektrokoloběžku), případně po zastavení kempingové elektrické zařízení.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 6. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 3°C

Celá předpověď