Ke kritikům knihy nelichotivé vůči Trumpovi se přidal šéf CIA

foto Kniha Fire and Fury: Inside the Trump White House od amerického novináře Michaela Wolffa.

Washington - Ke kritikům knihy nelichotivé vůči Donaldu Trumpovi se přidal prezidentův politický poradce Stephen Miller a také ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) Mike Pompeo. Autor knihy Michael Wolff ve svém díle zpochybňuje schopnosti a duševní zdraví šéfa Bílého domu.

Miller podle agentury Reuters při bojovném interview v televizi CNN knihu Ohnivá zloba: Uvnitř Trumpova Bílého domu označil za "nic než hromadu blbostí, skrz naskrz". Pompeo se pak v pořadu Fox News Sunday na otázku týkající se tohoto tématu na chvíli odmlčel, protože, jak řekl, je to "absurdní otázka".

Šéf americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) Mike Pompeo. "Toto pochází od lidí, kteří prostě ještě nepřijali fakt, že prezident Trump je prezidentem Spojených států, a mně je jich líto...," prohlásil Pompeo.

Wolff v knize mimo jiné napsal, že poradci prezidenta považují za dětinského a pologramotného. Museli prý Trumpa často pracně zasvěcovat do problémů téměř jako malé dítě.

Donald Trump v reakci prohlásil, že nikdy neautorizoval Wolffův přístup do Bílého domu a že jeho kniha je plná lží. Na twitteru se v sobotu označil za velmi vyrovnaného a geniálního člověka.

"Portrét prezidenta v této knize je v naprostém rozporu se skutečností, se zkušeností těch, kteří s ním spolupracují," řekl dnes Miller. Zároveň kritizoval bývalého Trumpova poradce Stevea Bannona, kterého Wolf v knize obsáhle cituje.

Miller se v rozhovoru velice rozohnil a kritizoval zpravodajství CNN a také moderátora Jakea Tappera za tlak, který na něj ve svých otázkách vyvíjí. Tapper pak náhle rozhovor ukončil se slovy: "Myslím, že jsem už promrhal dost času svých diváků."

Trumpa se v sobotu už zastal například ministr zahraničí Rex Tillerson. Dnes ho podpořila i britská premiérka Theresa Mayová. Řekla, že si o jeho duševní zdraví starosti nedělá a že Trump je člověk, který se snaží dělat rozhodnutí, jež jsou v nejlepším zájmu USA.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 13:00 14°C

Celá předpověď