Každé šesté nové auto na světě je teď elektrické

foto Elektromobil

V červenci, stejně jako ve dvou předešlých měsících, se ve světě opět prodalo více než milión elektrických osobních vozů. Oproti stejnému měsíci loňska je 1,1 milionu o čtyřicet procent vyšší číslo.

naPodle údajů EV Volumes to znamená, že přibližně každé šesté nově do provozu zaregistrované osobní auto (podíl 16 procent) již na světě může ujet minimálně desítky kilometrů čistě na elektřinu. Pokud od toho odečteme plug-in hybridní vozy, pak je podíl bateriových elektromobilů 11 procent. Tedy jde o jedno auto z devíti.

Celková prodejní bilance za sedm měsíců loňského roku znamená souhrn bezmála sedmi miliónů elektrických vozů. Čistých elektromobilů je z toho 4,86 miliónu (podíl 10 procent) a plug-in hybridů něco přes dva milióny (podíl pět procent).

Mezi výrobci je jedničkou v žebříčku čínský BYD. To ale díky tomu, že nabízí jak bateriové elektrické vozy, tak také ta s plug-in hybridním pohonem. Tato společnost zaznamenala během sedmi letošních měsíců prodeje 1 511 000 vozů se schopností jízdy bez místních emisí, Tesla na druhém místě ztrácí půl miliónu kusů. Třetí Volkswagen je o další půlmilion zpět. I ten se ale již dokázal přehoupnout přes hranici 500 000 elektromobilů.

Nejžádanějším elektromobilem světa zůstává Tesla Y.  Na druhé, třetí a páté až osmé příčce jsou modely koncernu BYD. Mezi ně se vklínila pouze čtvrtá Tesla Model 3.

 Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď