Každé sedmé auto, které se ve světě prodá, už jezdí na elektřinu

foto Ilustrační foto -

Globální prodeje elektromobilů se v červenci, při srovnání se stejným měsícem loňského roku, zvýšily o 61 procent. Podle údajů portálu EV-Volumes se v červenci na celém světě zaregistrovalo do provozu 778 tisíc nových elektromobilů. Podíl automobilů, které jsou schopné bez produkcí emisí škodlivých plynů v místě svého provozu ujet alespoň desítky kilometrů, činil v tomto letošním sedmém měsíci 14 procent, což je přibližně jedna sedmina. Deset procent ze všech prodaných aut již pohání výhradně elektromotor.

Mimořádně dobré červencové výsledky zaznamenaly čínské značky. Například model BYD Song a BYD Qin Plus, společně s vozem Wuling Hong Guang MINI EV odsunuly jindy superúspěšnou Teslu Model Y až na čtvrtou pozici.

V pořadí za všech uplynulých sedm měsíců ovšem toto SUV americké automobilky vede s výrazným náskokem. Druhý je vůz  Wuling Hong Guang MINI EV a třetí Tesla Model 3.

Z vozů, které se prodávají rovněž u nás, se do první dvacítky dostaly jen šestý Volkswagen ID.4, dále třináctý Hyundai Ioniq 5, osmnáctá Kia EV6 a dvacátý Ford Mustang Mach-E.

V pořadí značek je první čínský koncern BYD, následuje Tesla, SAIC – GM- Wulling, Volkswagen a německé prémiové značky BMW a Mercedes-Benz.

Autonaelektřinu.cz

 

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď