Karviná se nechce znovu zachraňovat v lize až na poslední chvíli

foto Trenér karvinských fotbalistů František Straka vystoupil 11. července 2019 v Karviné na tiskové konferenci před začátkem nové sezony první ligy.

Karviná - Fotbalisté Karviné se v uplynulých dvou sezonách zachránili v nejvyšší soutěži až v posledním zápase v Jihlavě, proto jdou do nového ligového ročníku s cílem co nejdříve se vyhnout nervydrásajícím bojům o udržení. Slezané vyměnili hned deset hráčů a trenérovi Františku Strakovi je jasné, že mužstvo bude potřebovat čas na sehrání.

Karviná na jaře udržela ligovou příslušnost coby předposlední tým soutěže až v baráži proti druholigové Jihlavě. O rok dříve se zachránila rovněž na půdě Vysočiny v závěrečném kole základní části. "Do třetice pokoušet podobný osud by nebylo moudré," řekl na tiskové konferenci Straka, který převzal tým v průběhu minulého ročníku.

Karviná vstupuje do čtvrté sezony mezi elitou po sobě s velkými změnami v kádru. "Deset hráčů odešlo, deset přišlo. Asi každému je jasné, že při takovém počtu změn a při tak kratičké letní přípravě nám bude nějaký čas trvat, než se hráči navzájem poznají a na hřišti si vyhoví. Chce to čas," uvedl Straka.

Z Karviné odešli do Mladé Boleslavi dva nejlepší týmoví střelci minulé ligové sezony - útočník Tomáš Wágner dal 13 branek a záložník Lukáš Budínský skóroval devětkrát. "Nahradit jejich 22 gólů z minulé sezony bude složité, ale ne nemožné. Sázíme na kolektiv," řekl Straka.

Pomoci zacelit mezery v ofenzivě by měli i nově příchozí útočník Michal Petráň, záložník Marek Hanousek či nejčerstvější posila Jakub Šašinka. "Pevně věřím, že se nám začnou trefovat ofenzivní hráči. Ať už je to Dávid Guba, který měl individuálně dobrou sezonu, Adriel Ba Loua, který je rozdílovým hráčem, Michal Petráň, Marek Hanousek, kteří k nám přišli, nebo Jakub Šašinka, jehož jsme dnes získali na hostování z Baníku," řekl Straka.

Do obrany přišli Matúš Čonka, Martin Kouřil, zkušený navrátilec Marek Janečka, Daniel Stropek a nizozemský zadák Gigli Ndefe. Na brankářský post Karviná získala Libora Hrdličku a z hostování se vrátil Tomáš Weber.

Vedle Wágnera s Budínského skončili v klubu také Benjamin Čolič, Bojan Letič, Timotej Záhumenský, Michal Faško, Jan Suchan, Christian Kouakou, Lazar Djordjevič a brankář Martin Berkovec. Slezané také prodali venezuelského útočníka Erica Ramíreze, který po návratu z hostování nechtěl v Karviné působit. "Takže nebylo co řešit. Takové hráče tady nechceme," uvedl sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk.

Karviná odehrála v létě pět přípravných utkání s bilancí tří výher a dvou porážek. Do ligové sezony vstoupí zápasem v Mladé Boleslavi. "Soupeř je jasný favorit, o tom žádná. Z klubů první ligy posiloval možná nejvíc. My tam pojedeme s určitým plánem a s vynucenými změnami v obraně," dodal Straka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je pátek 18. října 2019

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď