Novým trenérem fotbalistů předposlední Karviné je Straka

foto Novým trenérem fotbalistů Karviné se stal František Straka (na snímku uprostřed při prvním tréninku se svými svěřenci 13. března 2019 v Karviné). Bývalý reprezentační kouč nahradil na lavičce předposledního týmu ligy Norberta Hrnčára. Už v pátek MFK čeká důležitý záchranářský souboj na hřišti pražské Dukly, která je v tabulce poslední se ztrátou jednoho bodu na Karvinou.

Karviná - Novým trenérem fotbalistů Karviné se stal František Straka. Bývalý reprezentační kouč nahradil na lavičce předposledního týmu ligy Norberta Hrnčára. Už v pátek MFK čeká důležitý záchranářský souboj na hřišti pražské Dukly, která je v tabulce poslední se ztrátou jednoho bodu na Karvinou.

"Trenér Straka je velký motivátor a impulzivní člověk v dobrém slova smyslu. Kabina v těchto chvílích někoho takového potřebuje. Věříme, že sázka na Františka Straku byla správná," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk.  

Šedesátiletý někdejší reprezentační obránce Straka v minulosti vedl pražské rivaly Spartu i Slavii, Teplice, Plzeň, České Budějovice, Příbram, Ružomberok či Slovan Bratislava. Jako trenér působil také v Německu, Polsku, Rakousku, Austrálii, na Krétě, v Egyptě a naposledy v Libanonu. Na jaře 2009 v jednom utkání vedl rovněž český národní tým.

V české nejvyšší soutěži odkoučoval Straka 133 zápasů s bilancí 54 výher, 38 remíz a 41 porážek. S Teplicemi a se Spartou slavil triumf v domácím poháru, Plzeň, Budějovice i Příbram zase dovedl k záchraně. Loni v létě ukončil angažmá v libanonském celku Al Ansar, od té doby byl bez práce.

Karviná mění trenéra v této sezoně už podruhé. V listopadu vystřídal Romana Nádvorníka na lavičce Slovák Hrnčár, ale po necelých čtyřech měsících byl kvůli neuspokojivým výsledkům i předváděné hře odvolán. Se slezským týmem vyhrál jediný z devíti prvoligových zápasů a nedostal ho z patnácté pozice.

Straka: Nejsem kouzelník, budu se snažit kluky motivovat 

Straka načne na lavičce Karviné sedmé trenérské angažmá v nejvyšší české fotbalové soutěži. S předposledním celkem soutěže má jednoznačný cíl a tím je záchrana.

Novým trenérem fotbalistů Karviné se stal František Straka (na snímku při setkání s novináři 13. března 2019 v Karviné). "Je to strašně moc málo času. Samozřejmě nejsem kouzelník, jsou určité mechanismy, které jsou zajeté. Na druhou stranu se budu snažit klukům dát spíš motivační stránku, aby začali věřit tomu, co chtějí dělat, a abychom to utkání zvládli. Protože vím, že bude hlavně náročné na psychiku," řekl šedesátiletý Straka pro klubový web.

Právě mentální stránka bude podle Straky hrát důležitou roli. Karviná nevyhrála v lize šestkrát po sobě. "Vždycky to začíná od kluků. Aby si uvědomili, proč nosí dres místního klubu, a aby odevzdávali to, co v nich je. Když všichni malinko víc začnou u sebe, věřím, že ta mise bude úspěšná," uvedl bývalý reprezentační obránce.

Strakovi se zamlouvá i zázemí klubu. "Je to super, jsem opravdu překvapený. Naživo jsem tady poprvé, viděl jsem to většinou jenom v televizi, ale musím říct, že to je fakt paráda. Malý hezký stadion. Když přijdou diváci, musí být úplně fantastická atmosféra," rozplýval se. "To je asi to, co momentálně potřebujeme asi nejvíc. Diváka, aby nás podpořil a začal nám fandit. Pak hlavně napnout všechny síly, abychom tady dokázali ligu udržet, a to je ten cíl," dodal.

Novou štaci považuje za výzvu. "Jednak je to celkem fajnová záležitost, krásný stadionek a hrozně sympatičtí lidí, kteří mají rádi fotbal, milují ho. A zároveň některé hráče znám, takže to byly důvody, které mě sem přitáhly, když jsem tu šanci dostal," prohlásil Straka.

"Tomáše Wagnera znám velice dobře, protože jsem byl u toho restartu v Příbrami a nakonec šel i do Plzně a pak odešel sem. Znám ještě Martina Berkovce ze Slavie a ostatní kluky taky, ať už je to Honza Moravec nebo (Lukáš) Budínský. Těch kluků, kteří tady hrají, znám víc, takže si umím udělat obrázek," konstatoval Straka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je středa 26. února 2020

Očekáváme v 15:00 6°C

Celá předpověď