Karviná je přes prázdniny plná omezení a uzavírek komunikací

foto

Karviná 13. července 2023 (PROTEXT) - V Karviné probíhá oprava silnic na několika místech současně. Opravy provádí město, Správa silnic MSK a také Ředitelství silnic a dálnic. To se před pár dny pustilo do opravy části hlavního tahu z Karviné do Ostravy.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR: “V úterý 4. července začala zhruba měsíční oprava povrchu silnice I/59 na trase mezi dolem ČSA a Karvinou. Práce budou probíhat za částečné uzavírky, řidiči projedou vždy jedním pruhem v jednom směru, V rámci opravy dojde k výměně značení a současného obrusného asfaltu.”

Oprava je rozplánovaná do tří etap. Do několika etap je také rozplánovaná již probíhající oprava ulice Rudé Armády. Momentálně probíhá šestá etapa, veškeré práce a úplný provoz by měl skončit koncem září. V plánu je provedení kompletní rekonstrukce povrchu, stávající je ve špatném stavu.

Tomáš Danihlík, vedoucí střediska Karviná, Správa silnic MSK: "Tato silnice si vyžádá několik speciálních technologií, hlavně v úseku od ulice Žižkova po okružní křižovatku u OSP, kde dojde k výměně odvodnění a uličních vpustí."

S komplikacemi a objížďkami musí řidiči počítat i v Karviné-Ráji, kde Správa silnic Moravskoslezského kraje, středisko Karviná provádí souvislou opravu povrchu silnice na ulici Polská. Tato silnice začíná v úseku napojení na I/67 ulice 17. listopadu a končí u hraničního přechodu s Polskou republikou v celkové délce 1805 metrů. Účelem opravy je zesílení podkladu a zvýšení únosnosti vozovky.

Tomáš Danihlík, vedoucí střediska Karviná, správa silnic MSK: "Součástí opravy komunikace je i oprava miniokružní křižovatky ve spodní části silnice, kdy dochází k navýšení oproti stávající niveletě a optickému zvýraznění té malé okružní křižovatky."

Menší omezení jsou také například na ulici Studentská, kde město opravilo velké parkoviště a rekonstruuje část místní komunikace.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď