Karneval jako v Brazílii roztančil centrum Brna

foto Karnevalový samba průvod, součást festivalu Brasil Fest Brno, se konal 31. července 2020 večer v Brně.

Brno - Brňané v pátek mohli zažít atmosféru brazilského karnevalu, centrem města prošel průvod bubeníků a tanečnic, kteří se rozvlnili v rytmu samby. "Chtěli jsme tímto napodobit skutečnou atmosféru karnevalu v Riu", řekl ČTK dramaturg festivalu Brasil Fest Jakub Škrha. Karnevalový průvod byl jedním z lákadel čtyřdenní akce.

Fotogalerie

V průvodu, kterému přihlížely tisícovky Brňanů, hrálo a tančilo bezmála 50 bubeníků a 20 tanečnic a tanečníků v barevných kostýmech, v čele s vítězkou soutěže StarDance Veronikou Lálovou. "Je to o energii. Chtěli jsme ji předat dál. V průvodu bylo i několik Brazilců a Brazilek, kteří v Evropě dlouhodobě žijí. Kostýmy byly původní, dovezené z Brazílie," uvedl Škrha. Doplnil, že se na karnevalu dalo dohromady několik tanečních skupin, které budou mít v sobotu, kdy program festivalu pokračuje, samostatné vystoupení.

Karnevalový průvod vyrazil kolem 19:30 od sochy Jošta na Moravském náměstí, prošel přes nedaleké náměstí Svobody, kde se na chvíli zastavil, konec byl na Zelném trhu. Trasa se dá projít běžným tempem do deseti minut, průvod ji v tanečním rytmu zvládnul asi za hodinu. "Šlo se opravdu pomalu, skoro po batolecím, všichni si to určitě užili," uvedl Škrha. Nejeden z přihlížejících byl totiž "vytáhnut" z davu a tančil také.

Festival začal ve čtvrtek promítáním brazilsko-francouzského filmu Bacurau. Hlavní část je v plánu v sobotu, kdy na nádvoří staré radnice a Zelném trhu vystoupí řada kapel. Na závěr akce v neděli jsou pak nachystané hudební a taneční workshopy. Vstup je zdarma.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 25. září 2020

Očekáváme v 11:00 16°C

Celá předpověď