Karlův most znovu posprejoval neznámý vandal

foto Ilustrační foto - Lidé procházejí po Karlově mostě v centru Prahy 21. srpna 2019.

Praha - Neznámý vandal zřejmě o víkendu posprejoval část Karlova mostu. Dnes to uvedl server iDnes.cz. Podle mluvčí pražských policistů Violety Siřišťové se policie případem zabývá pro podezření z poškození cizí věci. Mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková uvedla, že nápis bude odstraněn co nejdříve.

"Věc řešíme od rána, a to s odborem památkové péče pražského magistrátu a také s pražskou národní galerií, která nám zřejmě poskytne restaurátora. Graffiti bude odstraněno co nejdříve, může to být i v řádu hodin," řekla Lišková ČTK.

Mluvčí Národního památkového ústavu (NPÚ) Jana Hartmanová odpoledne doplnila, že odborníci z ústavu byli spolu se zástupci magistrátu a TSK na místě. "Byly odebrány vzorky k provedení zkoušky, na základě které bude určena nejvhodnější metoda čištění. NPÚ jako odborná organizace doporučí nejvhodnější technologický postup, volba restaurátora a sjednání konkrétní zakázky na odstranění je poté plně v kompetenci vlastníka či správce památky, tedy TSK," dodala Hartmanová.

Podle serveru se fotografie posprejovaného mostu objevila na sociálních sítích v pondělí. Nápis "Kraków + Moscow = Prague 8. 3. 2020" se nachází v podloubí mostu u Čertovky. Sprejera podle iDnes.cz žádná z bezpečnostních kamer incident nezachytila, podle mluvčí městských strážníků Ireny Seifertové do prostoru kamery nedohlédnou.

"Z veřejného prostoru jsme získali informace o tom, že byl posprejovaný Karlův most. Případem se zabýváme pro podezření z trestného činu poškození cizí věci a zjišťujeme všechny okolnosti," řekla ČTK policejní mluvčí.

Karlův most posprejovali vandalové i v minulosti. Obvodní soud pro Prahu 1 loni v listopadu uložil podmínky a peněžité tresty bratrům z Německa, kteří v polovině července na pilíř mostu nasprejovali nápis o rozměrech pět krát dva metry.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 3. března 2021

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď