Kardashianová koupila v aukci přívěsek, který nosila princezna Diana

foto Ilustrační foto - Americká celebrita Kim Kardashianová.

Londýn - Americká celebrita Kim Kardashianová v aukci koupila přívěsek ve tvaru kříže vykládaný ametysty, který nosila britská princezna Diana. Šperk z 20. let minulého století se prodal za 163.800 liber (téměř 4,5 milionu korun), více než dvojnásobek původních odhadů. O prodeji informovala aukční síň Sotheby's a britská média.

Kříž vykládaný drahými kameny fialové barvy navrhl britský klenotník Garrard. Bývá také nazývám Attalahův kříž podle jednoho z bývalých majitelů. Princezna Diana výrazný šperk nosila opakovaně, média připomínají zejména charitativní společenský večer v roce 1987, kdy doplnil její černofialové šaty s vysokým límcem.

"Šperky, které vlastnila nebo nosila princezna Diana, jsou na trhu k dostání jen zřídka, zejména šperky jako Attalahův krucifix, který je barevný, odvážný a výrazný," řekl podle agentury AFP před prodejem Kristian Spofforth ze Sotheby's. "Tento neobvyklý přívěsek do jisté míry symbolizuje princezninu rostoucí sebedůvěru ve volbě šatů a šperků v tomto konkrétním období jejího života," dodal.

Kardashianová si loni na slavnostní galavečer Metropolitního muzea v New Yorku oblékla šaty, které měla na sobě Marilyn Monroe, když v roce 1962 zpívala prezidentu Johnu F. Kennedymu k narozeninám. Aby se do přiléhavých šatů v tělové barvě vešla, musela zhubnout sedm kilogramů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 6. února 2023

Očekáváme v 9:00 -2°C

Celá předpověď