Kapitán James T. Kirk ze Star Treku vystoupí 15. března v Praze

foto Herec William Shatner (na obrazovce) na předávání filmových cen Oscar.

Praha - Kanadský herec a držitel cen Emmy, Saturn a Zlatého glóbu William Shatner známý jako kapitán James T. Kirk se představí 15. března v pražském Foru Karlín. Vlastník hvězd na Kanadském chodníku slávy v Torontu a Hollywoodském chodníku slávy bude posluchačům vyprávět zážitky ze své více než padesátileté úspěšné herecké, producentské, režisérské i spisovatelské kariéry. Talk show osmaosmdesátileté herecké legendy doprovodí projekce filmu Star Trek II: Khanův hněv. ČTK to dnes za pořádající společnost JV Classics sdělila Vlaďka Zahradníková.

"Fanoušci budou mít na závěr možnost pokládat Shatnerovi své vlastní dotazy," uvedla Zahradníková.

Turné Shatnera startuje dnes představením v Glasgow, následuje Dublin, Berlín a Amsterdam. Praha je jediným městem ve střední a východní Evropě, kde se show uskuteční. Evropské turné bude zakončeno představením ve vyprodaném proslulém Hammersmith Apollo Theatre v Londýně 16. března a v Cardiffu 17. března, poté se Shatner vypraví do Spojených států.

Postava Jamese T. Kirka představuje poctivého, statečného a spravedlivého kapitána hvězdné lodi USS Enterprise, hrdého obyvatele Spojené federace planet. Jeho nejbližšími spolupracovníky a zároveň přáteli jsou velicí důstojník Spock z planety Vulkán a doktor Leonard McCoy.

Star Trek II: Khanův hněv je americký sci-fi film režiséra Nicholase Meyera. Do kin byl uveden roku 1982 a celosvětově vydělal 97 milionů dolarů. Na tento snímek přímo navazuje další film Star Trek III: Pátrání po Spockovi z roku 1984.

Shatner se narodil 22. března 1931 v Montrealu. V roli kapitána Kirka se objevil poprvé v roce 1966. Kromě populárního seriálu si zahrál také v sedmi navazujících filmech. Jeden z těchto snímků, Star Trek V: Nejzazší hranice, zároveň i režíroval. V divadle začínal jako herec, který hrával většinou role ve hrách Williama Shakespeara. Přestože je známý především díky roli kapitána Kirka, Zlatý globus získal za roli právníka Dennyho Cranea v seriálu Kauzy z Bostonu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je sobota 27. února 2021

Očekáváme v 5:00 2°C

Celá předpověď