Kapitán hokejistů Brna Zaťovič si kvůli faulu na Šaldu dva zápasy nezahraje

foto Utkání 42. kola hokejové extraligy: Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno, 16. ledna 2022 v Hradci Králové.Zleva Martin Zaťovič z Brna a Filip Pavlík z Hradce Králové.

Praha - Hokejisté extraligového Brna se musí ve dvou zápasech obejít bez kapitána Martina Zaťoviče. Zkušený útočník byl potrestán za faul na protihráče Radima Šaldu v nedělním duelu v Hradci Králové. O délce trestu rozhodl ve zkráceném řízení předseda disciplinární komise extraligy Viktor Ujčík na základě podnětu Mountfieldu.

Brzy sedmatřicetiletý Zaťovič se provinil v končící šesté minutě bitvy, kterou nakonec Kometa vyhrála až po desáté sérii nájezdů 3:2. Za faul loktem obdržel od sudích pouze menší trest, zatímco pro Šaldu tím utkání skončilo. V důsledku střetu utrpěl zranění v oblasti krční páteře.

Ujčík po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že zákrok byl sice veden na protihráče, který držel kotouč, ale Zaťovič se dopustil nedovoleného zásahu do hlavy nebo krku. Proto sáhl předseda disciplinárky k nepodmíněnému zastavení činnosti na dvě soutěžní utkání.

"Po předchozí snaze zasáhnout kotouč holí hráč před zákrokem přibrzdil, pootočil osu a při střetu zasáhl protihráče ramenem do obličejové části hlavy. Protihráč se přikrčením vystavil do zranitelné pozice, předseda komise nicméně vyloučil, že by šlo o nahodilý střet, kterému hráč nemohl zabránit, a za přitěžující okolnost označil razanci zásahu," uvedl svaz v tiskové zprávě.

Olomoucký obránce Jan Švrček a útočník Pardubic Anthony Camara dostali pětitisícové pokuty za opakované nesportovní chování. Švrček se slovních výpadů proti rozhodčím dopustil v prosincovém utkání ve Vítkovicích, Camara zaplatí za protesty v pátečním duelu s Kladnem. Pouze s napomenutím vyvázli za podobné prohřešky třinecký Tomáš Marcinko a kladenský Landon Bow.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 21:00 23°C

Celá předpověď