Kapela Malina Brothers angažovala pravnučku Alfonse Muchy

foto Ilustrační foto - Kapela Malina Brothers v klipu k písni Návrat.

Praha - Zpěvačka česko-španělského původu Kateřina García, pravnučka malíře Alfonse Muchy, je novou členkou bluegrassové kapely Malina Brothers. Rodačka z Prahy, která vyrůstala v Barceloně a nyní žije v Dublinu, nahradila v sestavě skupiny Charlieho McCoye. Nashvillský hráč na foukací harmoniku McCoy, který spolupracoval s hudebními hvězdami jako Bob Dylan, Elvis Presley, Johnny Cash nebo Ringo Starr, s Malina Brothers natočil album a loni odehrál tuzemské turné. ČTK o tom dnes za kapelu informoval Roman Helcl.

García v únoru s kapelou vyrazí na turné k podpoře jejich společné nahrávky. Sérii koncertů zahájí 22. ledna v klubu Tyjátr ve Svitavech. Impuls ke spolupráci zpěvačky s kapelou vzešel z loňského společného koncertu ve Strážnici.

"Výběr písniček, barvy vokálů a energie Katky nás tak nadchla, že jsme začali uvažovat o společné desce. Po řadě e-mailových korespondencí se nám podařilo dát s Katkou dohromady několik adeptů. Vyšel nám z toho citlivý mix irské muziky, bluegrassu a western-swingu. Tedy všeho, na čem jsme odmalička vyrůstali. Bylo jasné, že s tím musíme do studia," uvedl kytarista Pavel Malina.

Nahrávka s názvem Malina Brothers a Kateřina García vznikala na horské chatě v Jizerských horách. Jednotící linií alba je téma zklamané lásky. "Je to téma zajímavé a věčné. Na desce je navíc pět původních věcí, což je v historii Malina Brothers přelomová událost, protože dosud jsme hráli jen převzaté věci," doplnil banjista Luboš Malina. Zbytek nahrávky tvoří písně vovýchodočeského rodáka Mirka "Skunka" Jaroše a Stanislava Skály.

García je považována za jednu z nejvýraznějších osobností irského zpěvu v ČR. Od roku 2001 spolupracuje s Lubošem Malinou. Obě alba jejich společného projektu Garcia byla nominována na žánrové ceny Anděl. Mimo to spolupracovala s řadou muzikantů napříč hudebními žánry. García je hispanistka a nyní přednáší na katedře hispánských studií v Dublinu

"Supergroup" české folkové a country hudby Malina Brothers vznikla před osmi lety, když banjistu Luboše Malinu (Druhá tráva), kytaristu Pavla Malinu (ex. Druhá tráva, Žalman) a Josefa Malinu (Jimmy Bozeman & the Lazy Pigs) doplnil kontrabasista Pavel Peroutka (Spirituál kvintet). Více informací je na www.malinabrothers.cz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 13:00 17°C

Celá předpověď