Kapela Lucie odehraje v červnu jediný venkovní koncert v Plzni

foto Skupina Lucie, zpěvák David Koller.

Plzeň - Skupina Lucie odehraje 20. června v amfiteátru v Plzni - Lochotíně jediný a na nějakou dobu poslední koncert pod širým nebem. Po osmi loni vyprodaných hokejových halách předvede kapela v Plzni stejný program. Sedmnáctitisícovou kapacitu největšího přírodního hlediště v České republice kompletně využije, přiveze s sebou aparaturu světové úrovně, kterou muzikanti použili i na třech vyprodaných koncertech v pražské O2 areně loni na podzim. ČTK o tom za kapelu informoval Roman Helcl. Aktuální turné EvoLucie bude letos pokračovat dalšími deseti listopadovými koncerty na stadionech po celé zemi.

"Na místo přivezeme techniku a materiál v deseti plně naložených kamionech. Vybavení bude jedno z nejlepších dostupných vůbec. Počítáme s objemem světel a LED stěn, který je na české poměry zcela jistě nadstandardní. Velikost pódia bude maximální, která se do prostoru vejde. Mohu potvrdit, že využijeme každý možný centimetr," řekl k plzeňskému koncertu Martin Pokorný z pořádající společnosti BrainZone. Jako předkapely diváci v Plzni uvidí skupiny Plexis a Cimbalband z Mikulova. Těšit se mohou na nové písničky z alba EvoLucie i na všechny zásadní hity kapely a průřez celou její více než třicetiletou kariérou.

Lucie v lochotínském amfiteátru vystoupila poprvé v roce 1995, tehdy pro 24.000 lidí. "Byl to největší koncert v době, kdy jsme přestali jezdit kulturáky. Zážitek byl tak intenzivní, že se z Lochotína stalo naše oblíbené koncertní místo. Tehdy jsme ještě netušili, že o tři měsíce později budeme hrát před Rolling Stones v Praze pro 130.000 lidí," vzpomněl kytarista kapely Robert Kodym. V lochotínském amfiteátru kapela hrála ještě několikrát, po desetileté pauze tam vystoupila v červnu 2014.

Sérii podzimních koncertů letos kapela odehraje v Hradci Králové, Liberci, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Jihlavě, Znojmě, Zlíně a Olomouci, turné zakončí v Třinci. Na většině míst mnoho let nekoncertovala.

Čtveřice David Koller, Robert Kodym, P. B. Ch. a Michal Dvořák, hrající ve stejném složení více než 30 let, vydala nové album EvoLucie po 16 letech loni na podzim. Skladbami přispěli všichni členové, o většinu textů se postaral Kodym, který desku zařadil mezi dvě až tři nejpovedenější v historii skupiny. Za nahrávku si kapela odnesla dvě ceny Anděl, v Plzni letos dostala i cenu v hudební anketě Žebřík.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je sobota 24. srpna 2019

Očekáváme v 17:00 26°C

Celá předpověď