Kapela J.A.R. otevřela program v přírodním areálu na Výstavišti

foto Vystoupením souboru J.A.R. s klávesistou Romanem Holým (na snímku) začal 23. června 2020 na Výstavišti v Praze letní hudební program na open air scéně Lucerna Music Baru. Potrvá do 31. srpna. Roman Holý hraje na klávesy.

Praha - V přírodním areálu na Výstavišti v pražských Holešovicích dnes kapela J.A.R. otevřela sérii koncertů akce Lucerna Music Bar Open Air. Skupina vystoupí ještě další dva večery za sebou. V dalších dnech se představí Ben Cristovao, Mig 21, Tomáš Klus, Horkýže Slíže, Monkey Business nebo Queenie.

Fotogalerie

Festivalový areál, který vznikl na louce za Křižíkovými pavilony v lesoparkové části Výstaviště, vyprodala tisícovka povolených návštěvníků. Stimulem ke vzniku klubového projektu pod širým nebem byla omezení související s opatřeními proti šíření koronaviru. "Situace nás z pohodlí klubu donutila přemýšlet, co můžeme dělat s tím, co je povolené. Další čtvrt rok s nulovými příjmy pro nás byl nemyslitelný, už jenom s ohledem na desítky našich zaměstnanců. Takže vyrazit po sérii e-koncertů ven byl logický krok," řekl ČTK majitel pořádajícího Lucerna Music Baru Michal Filip.

Soubor J.A.R., který nefunguje jako klasická kapela, ale spíše jako příležitostné setkání rapperů, jazzmanů a hudebních producentů, zahájil své vystoupení skladbou Ještě se připlazíš. Spokojené publikum zpěvem a tancem doprovodilo i další hity jako Zhublajs, Superpéro nebo Hlídá nás satelit.

Kapela J.A.R. před dvěma lety proměnila tři ze čtyř nominací 27. ročníku Cen Anděl. Členové České hudební akademie ji přisoudili vítězství v prestižní kategorii Album roku za Eskalaci dobra, stali se skupinou roku a jejich píseň Zhublas je skladbou roku. Úspěšné album dnes mimo jiné připomněli skladbou Když ti před Moskvou dojde pervitin.

Publikum také bouřlivým potleskem ocenilo sólové výkony členů kapely, zejména zpěv Dana Bárty a taneční kreace Michaela Viktoříka. Vedle nich tvoří základní sestavu J.A.R. autor hudby Roman Holý, rapper Ota Klempíř, Mirek Chyška (kytary), Pavel Zbořil (bicí), Robert Balzar (baskytara), Filip Jelínek (trombón), Radek Kašpar (saxofon) a František Kop (saxofon).

Koncerty v přírodní lokalitě s festivalovou vesničkou a odpočinkovými zónami jsou na Výstavišti zatím naplánované na letní měsíce. Vzhledem k tomu, že kvůli současné pandemické situaci je nemožná účast zahraničních kapel, organizátoři považují akci za "jakýsi návrat ke kořenům" pražského klubu Lucerna Music Bar.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 27. února 2021

Očekáváme v 15:00 5°C

Celá předpověď