Kanoistka Tereza Fišerová skončila v závodě SP v Seu d'Urgell druhá

foto Kanoistka Tereza Fišerová skončila 5. září 2021 druhá v závodě Světového poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urguell.

Seu d'Urgell (Španělsko) - Kanoistka Tereza Fišerová skončila druhá v závodě Světového poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urguell. Ve finále nestačila jen na olympijskou šampionku Jessicu Foxovou, která vyhrála s náskokem více než šesti sekund. Vedle fenomenální Australanky se pod 100 sekund dostala už jen česká reprezentantka. Bronzová Nuria Vilarrublaová na ni ztratila sekundu a čtyři setiny.

Šestá žena olympijského závodu Fišerová skončila na stupních vítězů ve všech třech letošních závodech Světového poháru. Před podnikem ve Španělsku byla třetí v Praze a druhá v Markkleebergu.

Stejně jako sobotní vítěz Vít Přindiš byla jedinou českou zástupkyní v dnešním finálovém bloku. Měla i podobnou startovní pozici, po osmé příčce v semifinále startovala jako třetí. Ve srovnání s dnešní první jízdou ubrala čtyři ze šesti trestných sekund a zhruba devět sekund celkově. "Pocity jsou skvělé. Moc jsem nečekala, že by tady mohla být medaile, není to úplně můj oblíbený kanál. Ta finálová jízda až na dvě malé chybičky s tím, že z jedné pramenil ten šťouch, byla dokonalá," pochvalovala si.

Vedla až do chvíle, než sedmadvacetiletá Foxová znovu ukázala, že jezdí jinou ligu. Když projela cílem, Fišerová jen symbolicky smekla klobouk. "Ta jela zase hrozně rychlou jízdu, řekla bych skoro nesmysl. Porazila i naše kluky... Na tu budu muset ještě hodně potrénovat," poznamenala Češka k jejímu výkonu. Foxová získala v Seu d'Urgell double, v sobotu vyhrála na kajaku. Do finále by se dostala i mezi muži. Fišerová získala cenný skalp stříbrné olympijské medailistky Mallory Franklinové, která skončila čtvrtá.

Další Češky uvízly mezi kanoistkami v semifinále. Martina Satková skončila sedmnáctá, Eva Říhová neprojela dvě branky a obsadila 26. příčku. Satková si pak vše vynahradila v extrémním slalomu. Kontaktní závod v budoucí olympijské disciplíně premiérově ovládla. "Hned ze začátku (finále) jsem vedla, ale celý závod se rozhodl v poslední protivodě, tak jsem ráda, že v můj prospěch. Pocity jsou skvělé, fakt mám radost," řekla stříbrná medailistka z této disciplíny na mistrovství světa do 23 let.

Z kanoistů měl při neúčasti stříbrného olympijského medailisty Lukáše Rohana nejblíže k postupu Václav Chaloupka. Doplatil na dvě trestné sekundy za dotek čtrnácté branky, které dostal až po přezkumu videozáznamu. Skončil jedenáctý se ztrátou pouhých tří setin na postupovou desátou příčku. "Samozřejmě mě to mrzí, tři setiny je kousíček, na té vodě to může být opravdu kdekoli. Ale víc než tři setiny mě asi mrzí lehoučký šťouch na bráně číslo čtrnáct, který mě to finále stál taky. Byl opravdu lehký, ale vím o něm," litoval.

Vojtěch Heger obsadil v semifinále 17. příčku a Tomáš Rak poslední 30. pozici. Nejrychlejší čas ze semifinále potvrdil ve finále domácí Miquel Trave, který zvítězil o 32 setin před Britem Davidem Florencem. Třetí skončil Němec Franz Anton.

Muži:

C1: 1. Travé (Šp.) 88,81 (2), 2. Florence (Brit.) -0,32 (0), 3. Anton (Něm.) -1,61 (2), ...v semifinále 11. Chaloupka, 17. Heger, 30. Rak (všichni ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 4 závodů): 1. Mirgorodský (SR) 134, 2. Florence 132, 3. Travé 123, ...9. Heger 84, 21. Rohan (ČR) 60, 23. Chaloupka 58, 40. Rak 20.

Ženy:

C1: 1. Foxová (Austr.) 93,07 (0), 2. Fišerová (ČR) -6,32 (2), 3. Vilarrublaová (Šp.) -7,36 (2), ...v semifinále: 17. M. Satková, 26. Říhová (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 4 závodů): 1. Foxová 166, 2. Fišerová 160, 3. Franklinová (Brit.) 132, ...13. M. Satková 79, 24. Říhová 41, 35. G. Satková (ČR) 27.

Extrémní slalom:

Muži: 1. Neveu (Fr.), 2. Leitner (Rak.), 3. Munsch (Švýc.), ...Heger - vyřazen v semifinále, Krejčí - vyřazen v 1. kole.

Ženy: 1. M. Satková, 2. Jonesová (N. Zél.), 3. Satilaová (Braz.), ...Fišerová - vyřazena ve čtvrtfinále. 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 22. května 2022

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď