Kane vstoupil do americké historie, teď chce zlato na MS

foto Mistrovství světa v hokeji na Slovensku, skupina A (Košice), utkání Slovensko - USA. Hokejista USA Patrick Kane.

Košice - Trojnásobný vítěz Stanleyova poháru Patrick Kane se ve středečním zápase proti Velké Británii na mistrovství světa v Košicích zapsal do historie amerického hokeje. Na bezproblémovém vítězství nad outsiderem skupiny 6:3 se třicetiletá opora Chicaga podílela gólem a dvěma asistencemi. Kane tak na šampionátech nasbíral 36 bodů a překonal legendárního Marka Johnsona, olympijského vítěze z Lake Placid a člena Síně slávy mezinárodní federace IIHF i amerického hokeje.

"Je to pro mě velká chvíle. Když pomyslím na ty všechny skvělé americké hráče a děti, které vyrůstají v USA a sní o tom, že budou hrát za svou zemi...," řekl Kane po zápase.

Rodákovi z Buffala stačily k překonání rekordu starty na třech světových šampionátech. Kane se představil v roce 2008 v Halifaxu a Québecu i loni v Kodani a Herningu, kde Američani získali bronzové medaile.

"Turnaj si zatím užívám. Na mistrovství světa jsem potřetí a bylo by opravdu pěkné ho vyhrát. Ale i osobní úspěch je pro mě hezký," uvedl Kane, který má ve sbírce úspěchů také stříbro z olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 a pod pěti kruhy nechyběl ani o čtyři roky později v Soči. Představil se také v roce 2016 na Světovém poháru v Torontu.

Zatímco Kane potřeboval k zisku 36 bodů (13 gólů a 23 asistencí) 21 zápasů na MS, dnes jednašedesátiletý Johnson na osmi šampionátech odehrál 62 utkání (15+18).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je středa 19. února 2020

Očekáváme v 11:00 6°C

Celá předpověď