Kandidát na ministra Nekula měl pozitivní test, se Zemanem se nesetkal

foto Ilustrační foto - Připravené mikrofony novinářů před zámkem v Lánech.

Lány (Kladensko) - Schůzka kandidáta na ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) s prezidentem Milošem Zemanem se dnes neuskuteční, důvodem je pozitivní antigenní test Nekuly na covid-19. KDU-ČSL to uvedla na svém twitteru. Zrušení schůzky ČTK potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Test podle lidovců Nekula absolvoval před setkáním v Lánech. "Pan Nekula je bezpříznakový a po dvou dávkách očkování. Momentálně hledáme náhradní řešení," uvedli lidovci.

S Nekulou se měl Zeman setkat dnes v 15:00, už dopoledne prezident přijal kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Na zámku v Lánech platí přísná protiepidemická opatření poté, co byl prezident po návratu z Ústřední vojenské nemocnice pozitivně testován na koronavirus. Zeman je od té doby v karanténě a uchazeče o místo ve vládě premiéra Petra Fialy (ODS) přijímá ve speciálním prostoru, který je od ostatních oddělen plexisklem. Všichni příchozí jsou před uvedením do jednací místnosti otestováni na covid-19.

Nekula si jako prioritu v úřadu stanovil využívání moderních technologií v zemědělství, tedy tzv. precizní zemědělství. Jde například o využívání dat ze senzorů a čidel v zemědělské půdě či meteorologických údajů v on-line systémech, které následně dávkují správné množství hnojiv či pesticidů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je středa 19. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď