Kanadská autorka Atwoodová píše pokračování Příběhu služebnice

foto Ilustrační foto - Kanadská spisovatelka Margaret Atwoodová převzala 17. řííjna v Praze Cenu Franze Kafky.

Ottawa - Kanadská autorka Margaret Atwoodová oznámila, že píše pokračování svého slavného románu Příběh služebnice. Motivem byl podle Atwoodové zájem čtenářů. Nová kniha by měla vyjít 10. září příštího roku, informovala agentura AFP.

Příběh služebnice je antiutopie, která se odehrává v blízké budoucnosti na území někdejších Spojených států, kde se po puči ujímá moci totalitní režim. Nová republika Gileád se potýká s ekologickými katastrofami a neplodností a zbylé plodné ženy, kterým se říká "služebnice", jsou násilně nuceny k početí a rození dětí pro vládnoucí třídu. Jednou z nich je i hrdinka Offred.

"Těm, kteří se ptali, odpovídám: Ano, opravdu píšu pokračování Příběhu služebnice," uvedla Atwoodová v úterý na svém twitterovém účtu. Nový román zvaný Testaments se odehrává 15 let po událostech vylíčených v Příběhu služebnice a vyprávějí ho tři ženské postavy, upřesnila autorka.

"Vše, na co jste se mě ptali ohledně Gileádu a jeho fungování, mi bylo inspirací pro tuto knihu," konstatovala 79letá spisovatelka. "Další inspirací mi byl svět, ve kterém žijeme," dodala bez dalších podrobností.

Prozaička, básnířka a esejistka Atwoodová patří k nejvíce ceněným spisovatelkám současnosti. Prozaicky debutovala v roce 1969 románem Žena k nakousnutí, v roce 2000 získala za román Slepý vrah prestižní Man Bookerovu cenu. V užší nominaci na toto ocenění byla ještě několikrát, mimo jiné za prózu Příběh služebnice z roku 1985. Od té doby bylo jen v anglickém originále prodáno více než osm milionů výtisků této knihy. Dílo vyšlo i česky v roce 2008 a také na jeho základě vznikl film režiséra Volkera Schlöndorffa a úspěšný televizní seriál oceněný řadou cen Emmy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je čtvrtek 27. června 2019

Očekáváme v 15:00 31°C

Celá předpověď