Kamiony nebudou moci do dalších rezidenčních čtvrtí v Praze

foto

Praha 8. září 2023 (PROTEXT) - Hlavní město se už delší dobu potýká s nadměrným zatížením ulic tranzitní nákladní dopravou. Ve spolupráci s Technickou správou komunikací proto nově nainstalovali další dopravní značení, která rozšiřují zákaz vjezdu nákladních automobilů nad 12 tun na území Prahy. Ve městě zároveň již několik let platí, že centrální část má zákaz vjezdu nákladní dopravy nad 3,5 tuny, platí i zóna nad 6 tun.

Barbora Lišková, tisková mluvčí Technické správy komunikací: „Tady se jedná o tu těžkou kamionovou dopravu, která nemá v rezidenčních čtvrtích co dělat. Jednalo se zejména o městské části Prahy 5 a 6. Příkladně u Prahy 6 šlo o ulici Patočkova nebo v Praze 5 o ulici Plzeňská.“

Jde o obytné zóny, kde denně projížděly stovky kamionů. Proto hlavní město Praha spolu s Technickou správou komunikací přistoupilo k tomuto řešení. Praha vydala stanovení, které muselo být následně projednáno i s Ministerstvem dopravy.

Barbora Lišková, tisková mluvčí Technické správy komunikací: „Objízdnou trasou pro ty komunikace města jako takové a i Městský okruh, což v této části znamená třeba příkladně tunely, tak je Pražský okruh, proto toto dopravní značení bylo instalováno i tam.“

Po instalaci značení proběhla rovněž kontrola ze strany Policie České republiky. Technická správa komunikací už zároveň předala veškerou dokumentaci. S novým značením už také počítají i navigace. Na Pražském okruhu už je nainstalováno celkem 9 kusů velkoformátových značek a na mimoúrovňových křižovatkách při sjezdu z okruhu dalších 14 včetně 27 dodatkových kusů s nápisem TRANZIT. Desítky nových kusů zákazových značek jsou také v pražských ulicích a komunikacích. V Praze 6 jde například o Evropskou třídu, Karlovarskou nebo Strahovský tunel. Na území Prahy 5 pak o Plzeňskou, Rozvadovskou spojku a příjezd ze severu Prahy přes Cínoveckou do Liberecké ulice a dále do tunelů na Městském okruhu. Cílem tohoto opatření je vedle zklidnění dopravy v daných lokalitách také snížení hluku a emisí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď