Kalvach se stal druhou plzeňskou posilou pro příští sezonu

foto Zleva Lukáš Kalvach z Olomouce a Aleš Čermák z Plzně.

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň získali druhou posilu pro příští sezonu. Po levém obránci či záložníkovi Adamu Hlouškovi angažoval úřadující ligový mistr defenzivního středopolaře Lukáše Kalvacha z Olomouce, který s Viktorií podepsal tříletou smlouvu. Západočeský klub o tom informoval na svém webu.

Plzeň o třiadvacetiletého Kalvacha usilovala už vloni. "Jde o vynikajícího hráče s velkými předpoklady a doufáme, že je v Plzni naplno prokáže. Lukáš byl v našem hledáčku už delší dobu a svou výkonností náš zájem v podstatě jen potvrdil. Navíc díky svému charakteru na hřišti i mimo něj může být dobrým příkladem pro další mladé hráče v Plzni," uvedl generální manažer západočeského klubu Adolf Šádek.

Kalvach je odchovancem olomoucké Sigmy. Na kontě má v jejím dresu všech 59 ligových startů, dvě vstřelené branky a tři asistence. Oba góly zaznamenal v této sezoně, v níž odehrál v nejvyšší soutěži 30 utkání.

"Vážím si toho, že si mě Viktorka vybrala. Plzeň je velký klub, má kvalitní hráče a dobré zázemí. Teď už bude vše záležet jen na mně. Beru to jako velký krok v mé kariéře, určitě to bude výkonnostní posun. Už se těším na nové spoluhráče, realizační tým a na celou přípravu," uvedl Kalvach.

"Viktoria má kvalitní kádr, ale myslím si, že když zapadnu a vše nám bude jako týmu fungovat, budeme pořád útočit na ty nejvyšší příčky. O místo v sestavě se budu muset porvat, je tu spousta kvalitních středních záložníků. Například takový Patrik Hrošovský patří k těm nejlepším v lize a rád bych si s ním zahrál," dodal Kalvach.

Aktuálně druhý tým ligy, který ztrácí dvě kola před koncem nadstavby na vedoucí Slavii pět bodů, už v dubnu angažoval pro novou sezonu bývalého reprezentanta Hlouška z Legie Varšava.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 19°C

Celá předpověď