Kalifornské rodině pod domem hibernovalo pět medvědů; rušili ji chrápáním

foto Medvěd. Ilustrační foto. 

Los Angeles (USA) - Obyvatelé domu v městečku na břehu jezera Tahoe v Kalifornii měli nečekané hosty. Z pod podlahy se v zimě občas ozývaly podivné zvuky podobné chrápání a mručení. Rodina se je snažila ignorovat i proto, že sousedi nic neslyšeli. Zvuků ale začalo přibývat. Nakonec se ukázalo, že si skulinu pod domem k zimnímu spánku vybrala medvědí rodinka. O kuriózním příběhu na facebooku informovala nezisková organizace na ochranu medvědů BEAR League.

"Mysleli si, že slyší podivné bručení, zvuky podobné chrápání, ale ignorovali to, protože to prostě nedávalo smysl," uvedla organizace. Sousedé nic neslyšeli a rodinu nařkli, že si zvuky vymýšlí. Pak se ale ukázalo, že se rodině zvuky nezdály. Pod domem v městečku South Lake Tahoe trávila zimní spánek černá medvědice se čtyřmi mláďaty.

"Medvědí rodina se probudila a chystala se dům opustit. Jeho obyvatelé si pak museli přiznat, že pod domem je nejspíš medvěd," uvedla BEAR League. Nájemníci domu, kteří si přáli zůstat v anonymitě, pak organizaci zavolali, aby pomohla medvědy bezpečně vyprovodit do lesa.

Nejprve vylezla medvědice, zastavila se ale na opačném konci zahrady. Ochránce přírody to přesvědčilo, že čeká na svá mláďata. Na místo, odkud medvědice vylezla, si posvítili baterkou a viděli několik párů očí. Mláďata nakonec vylezla sama.

"Najednou vylezlo jedno mládě, druhé, třetí a čtvrté," řekla televizi CNN ředitelka BEAR League Ann Bryantová. "Když nám obyvatelé zavolali, nepředpokládali, že je pod domem tolik medvědů," dodala.

Medvědi dům nijak nepoškodili. V jiných případech však nemusejí mít obyvatelé takové štěstí.

Jiný medvěd černý v říjnu loňského roku vnikl do chaty u severní části jezera Tahoe a zranil ženu, která trpěla rakovinou. Útok přežila.

South Lake Tahoe trápí i nájezdy urostlého černého medvěda, který se už několik měsíců vydává hledat potravu k místním domům a zanechává za sebou nemalou škodu. Více než 200 kilogramů těžkému zvířeti místní říkají Tank Hank.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 6. února 2023

Očekáváme v 9:00 -2°C

Celá předpověď