Čtyřkajak na neolympijském kilometru postoupil do finále MS

foto Mistrovství světa v rychlostní kanoistice, 21. srpna 2019 v maďarském Szegedu. Český kajakář Jan Štěrba v rozjížďce.

Szeged (Maďarsko) - Čtyřkajak Tomáš Veselý, Lukáš Trefil, Martin Sobíšek, Pavel Davídek postoupil do finále mistrovství světa na neolympijském kilometru. V semifinále rovněž neolympijské pětistovky je na šampionátu v maďarském Szegedu kajakář Jan Štěrba, který se letos nevešel do elitního českého čtyřkajaku pro závod na 500 metrů.

Český čtyřkajak na kilometru se v rozjížďce o jedno místo nevešel mezi první tři lodě, které postoupily přímo do finále, ale v semifinále nezaváhal. Postoupil ze druhého místa, když nestačil jen na Bulhary. "Semifinále nebylo na postup tak náročné, byly tam tři lodě, které bychom měli předjet za každých podmínek. Relativně se nám to povedlo, v druhé půlce nám to neodjíždělo tak dobře, ale začátek byl celkem dobrý. Povinnost jsme splnili, musíme se během dne volna rozjet, abychom zajeli dobrý výsledek," řekl Trefil.

Pouze finále B naopak pojede deblkanoe Kryštof Hájek, Daniel Kořínek na sprinterské dvoustovce. V rozjížďce i v semifinále obsadila páté místo, přičemž do finále postoupila jedna loď z rozjížďky a tři ze semifinále.

O postup do finále bude ve čtvrtek usilovat Štěrba, který v individuálním závodě na MS startuje po devíti letech. V dopolední rozjížďce obsadil třetí příčku, což mu s přehledem stačilo na postup do semifinále. Deblkanoe Filip Dvořák, Tomáš Janda měla v případě stejného umístění šanci na přímý postup do finále neolympijské pětistovky, ale skončila čtvrtá a bude muset bojovat ve čtvrtečním semifinále.

Ze závodníků v olympijských disciplínách se dnes představil jen kajakář Filip Šváb, který na dvoustovce ze třetího místa postoupil do semifinále. V roce 2016 startoval na OH v Riu, ale tentokrát byl k postupu na olympiádu skeptický. Kvalifikuje se pět kajakářů, zatímco před čtyřmi lety v Miláně mu stačilo osmé místo.

"Je to mnohem horší, ani nemám takovou formu. Je to vidět celou sezonu, myslím, že boj o olympiádu nebude. Muselo by být hrozné štěstí a přijít hodinová forma," vykládal šestatřicetiletý reprezentant. Spokojený by byl s finále B. Větší naděje na úspěch vidí na deblkajaku s Ondřejem Bišickým na neolympijské dvoustovce. Společně byli druzí na Světovém poháru v Poznani.

Rovněž ze třetího místa v rozjížďce postoupil do semifinále na dvoustovce kanoista Dan Drahokoupil, ale pro kanoisty už tato distance olympijská není.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 16. října 2019

Očekáváme v 19:00 12°C

Celá předpověď