Kaderka obhájil pozici prezidenta evropské tenisové federace

foto Předseda Českého tenisového svazu Ivo Kaderka (na snímku z 10. února 2018).

Lucemburk - Šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka byl dnes v Lucemburku znovu zvolen prezidentem evropské federace Tennis Europe. Pozici zastává od loňského října a uspěl i v nových volbách, vyhlášených po letním odvolání předsednictva.

Kaderka získal 52 hlasů, více než před rokem. Ve finálovém kole porazil o 20 hlasů Dána Henrika Pedersena. Federaci povede tři roky.

"Své znovuzvolení vnímám jako výraz obrovské podpory evropských zemí a evropských delegátů tomu, co dělám a jaké mám vize a plány s tenisovou Evropou. Je to třetí významné volební vítězství v průběhu 12 měsíců. Loňské prezidentské, letní odvolání nefunkčního boardu a konečně i dnešní volba," uvedl Kaderka v tiskové zprávě.

"Musím říct, že noví členové boardu jsou mimořádné osobnosti evropského světového tenisu a pro mě jsou zárukou skvělého výkonu a práce pro budoucnost tenisové Evropy. Takto jsem si to představoval a navrhoval,“ dodal Kaderka.

Od roku 2017 zastával Kaderka pozici viceprezidenta evropské federace. Loni po zasedání na Krétě nahradil v nejvyšší funkci Rusa Vladimira Dmitrijeva.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je neděle 24. října 2021

Očekáváme v 23:00 3°C

Celá předpověď