Kabriolet MG bude mít výkon přes 500 koní

foto Elektromobil MG Cyberster.

Čínská automobilka MG, která získává čím dál silnější pozici také na českém trhu s novými osobními vozy, pokračuje v odhalování svého modelu Cyberster.

Naposledy zveřejnila oficiální hodnotu výkonu silnější z obou připravovaných verzí. Dvoumotorová varianta s pohonem všech kol bude mít výkon 536 koňských sil. To pak umožní dvoumístné posádce zažít zrychlení z nuly na sto během 3,2 sekundy.

Pohonné agregáty budou čerpat energii z baterie s kapacitou 77 kWh. Slabší varianta dostane sadu akumulátorů s celkovou kapacitou 64 kWh a jeden motor pohánějící zadní kola. Jeho výkon bude činit tři sta koňských sil.

MG slibuje také výborné jízdní vlastnosti. Podvozek údajně ladil italský inženýr Marco Fainello, který dříve mnoho let působil ve Ferrari. Svého času měl na starosti jízdní dynamiku monopostu stáje Scuderia Ferrari F1 v době, kdy zde sbíral své tituly mistra světa Michael Schumacher.

Sériové vozy Cyberster budou mít ve svých útrobách zabudované komponenty od renomovaných dodvatelů. Například brzdy pocházejí od italského specialisty Brembo.

Přesto chce MG vůz prodávat za velmi přijatelnou cenu. Hovoří se o sumě mezi 33 a 37 tisíci amerických dolarů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď