Kaberle v koronavirové krizi pomáhá s rozvážkou pokrmů

foto Ilustrační foto - Hokejista Tomáš Kaberle z Brna.

Toronto - Bývalý vynikající hokejový obránce Tomáš Kaberle přiložil v krizi způsobené pandemií koronaviru ruku k dílu a obstarává pro svoji ženu rozvážku jídla. Provoz její restaurace v Torontu omezila opatření proti šíření nákazy onemocněním COVID-19, protože stejně jako v dalších podnicích v provincii Ontariu není možná konzumace v zařízení. A tak se na žádost své choti zapojil i věhlasný bek, aby rodinný podnik podpořil.

Jako známá osobnost, která strávila hlavní část hráčské kariéry v místním klubu Toronto Maple Leafs, se Kaberle setkává při předávání balíčků s pokrmy s úsměvnými reakcemi. "Zákazníci se chichotají, dělají fotky nebo se zvědavě dívají a říkají, že mě odněkud znají," řekl stanici CBC Kaberle, který v kanadském celku strávil dvanáct sezon. "Baví mě to. Pokud mohu v tomto čase vyvolat na jejich tváři úsměv, udělám cokoliv," dodal.

Setkává se i s tím, že si zákazníci žádají právě jeho služby opakovaně. "Prostě zábava," řekl Kaberle. Jen žádostem o autogramy nemůže vyhovět, protože si kvůli hrozbě nákazy musí držet od zákazníků odstup.

Ve složité době byznysu každopádně pomáhá, že má slavného doručovatele porcí, byť prý iniciativa nevzešla z jeho strany. "Nebyl to úplně jeho nápad, trochu jsem ho ponoukla. Požádala jsem ho o pomoc a on řekl, že jasně, že udělá cokoliv," řekla Kaberleho žena Julia, jež provozuje restauraci se sestrou.

Mistr světa z roku 2005 Kaberle ukončil hráčskou kariéru v roce 2016 po sezoně strávené v Kometě Brno, jinak v tuzemsku nastupoval pouze za Kladno. V NHL hrál také za Boston, Carolinu a Montreal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je úterý 26. května 2020

Očekáváme v 13:00 15°C

Celá předpověď