K vile Gottových v Praze i dnes odpoledne proudily davy lidí

foto Svíčky a květiny na pietním místě před vilou Karla Gotta na pražské Bertramce na snímku ze 4. října 2019. Populární český zpěvák zemřel v úterý 1. října ve věku 80 let.

Praha - I dnes odpoledne, třetí den po smrti zpěváka Karla Gotta proudili lidé k jeho vile na pražské Bertramce, aby zde uctili jeho památku. Prostranství před domem hustě pokryly svíčky a květiny a lidé tu nechávají také plyšáky, fotografie, obrázky a vzkazy. Vedle Čechů a Slováků v pátek k vile zamířila také řada německy mluvících lidí. Svíčky za Gotta hoří i na dalších pietních místech v Praze. Zpěvák bojoval s akutní leukémií, zemřel v úterý v noci. Bylo mu 80. let.

Před vilou Gottových v ulici Nad Betramkou lidé vyskládali z čajových svíček například srdce nebo nápis "V našich srdcích navždy zůstane." Podobné vzkazy jsou i u zpěvákových fotografií, které tam lidé položili. Na jednom ze vzkazů je i napsáno "Božský Kájo, pro tebe pláče celý svět." Někteří lidé se také se záplavou květin a svíček před domem Gottových fotografovali, jiní na zpěváka v tichosti vzpomínali.

Zhruba dvacítka svíček hoří rovněž u prodejny vydavatelství Supraphon na Jungamannově náměstí, kde je za výlohou od čtvrtku vyvěšen Gottův plakát s životními daty. Květiny položili lidé i u vchodu do Pražské konzervatoře, kde vedení školy zřídilo pietní místo. Gott zde studoval mezi lety 1960 a 1966.

Na zpěváka nezapomněla ani O2 arena, kde měl loni v červnu koncert. Hala na tuto událost vzpomíná na svém webu. "Karel Gott byl úžasná osobnost, vždycky jsme byli a stále jsme hrdí na každé jeho vystoupení, proto máme v O2 areně dlouhodobě vystaveno několik fotografií, díky nimž si tyto výjimečné okamžiky s návštěvníky připomínáme. Vzpomínkové místo ale aktuálně nezřizujeme," uvedla pro ČTK mluvčí O2 areny Martina Kučerová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pátek 3. července 2020

Očekáváme v 23:00 18°C

Celá předpověď