Juventus zdolal oslabené Lecce 4:0 a vzdálil se Laziu

foto Fotbalista Juventusu Matthijs de Ligt (vpravo) v utkání italské ligy s Lecce.

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín porazili v 28. kole italské ligy Lecce 4:0 a v neúplné tabulce se vzdálili druhému Laziu na sedm bodů. Římský celek má k dobru sobotní duel s Fiorentinou. Lecce, za nějž od 72. minuty naskočil český záložník Antonín Barák, hrálo téměř hodinu v deseti. "Stará dáma" využila přesilovku po přestávce, když se trefili Paulo Dybala, Cristiano Ronaldo z penalty, Gonzalo Higuaín a Matthijs de Ligt.

Hosté šli do oslabení v 31. minutě. Domácí záložník Rodrigo Bentancur využil zaváhání Fabia Lucioniho, vzal mu míč a chtěl jít sám na branku, jenže bek Lecce ho nedovoleně zastavil a obdržel červenou kartu.

"Bianconeri" poprvé zužitkovali početní výhodu v 53. minutě, kdy se Dybala těsně před vápnem nádherně trefil do horního růžku. Za necelých deset minut přidal druhou branku Ronaldo. Pětatřicetiletý Portugalec se trefil do sítě 20. celku z celkových 21, kterým v Serii A čelil. Ronaldo se prosadil z pokutového kopu ve druhém ligovém utkání po sobě.

V 83. minutě se zblízka prosadil Higuaín, kterému nahrál elegantní patičkou Ronaldo. O dvě minuty později stanovil konečné skóre stoper De Ligt.

Juventus vyhrál po koronavirové pauze i druhý ligový duel, naopak Lecce znovu čtyřikrát inkasovalo. V předchozím kole doma prohrálo s AC Milán 1:4.

Italská fotbalová liga - 28. kolo:

Juventus Turín - Lecce 4:0 (53. Dybala, 62. Ronaldo z pen., 83. Higuaín, 85. De Ligt).

1. Juventus Turín 28 22 3 3 56:24 69
2. Lazio Řím 27 19 5 3 62:26 62
3. Inter Milán 27 17 7 3 54:28 58
4. Bergamo 27 16 6 5 77:37 54
5. AS Řím 27 14 6 7 53:36 48
6. Neapol 27 12 6 9 43:36 42
7. Parma 27 11 6 10 37:33 39
8. AC Milán 27 11 6 10 32:35 39