Juventus vyhrál 3:0 nad Sassuolem, Milán dal tři góly Cagliari

foto Fotbalista Juventusu Turín Cristiano Ronaldo (vpravo) dává gól do sítě Sassuola.

Řím - Fotbalisté Juventusu vyhráli ve 23. kole italské ligy na hřišti Sassuola 3:0 a dál zůstávají neporažení. Cristiano Ronaldo vstřelil 18. gól v soutěži. AC Milán porazil doma Cagliari 3:0 a udržel čtvrté místo. Trefily se obě lednové posily Krzysztof Piatek a Lucas Paquetá. Sampdoria Janov doma překvapivě podlehla předposlednímu Frosinone 0:1. Hosté v ročníku vyhráli teprve potřetí. Atalanta Bergamo otočila duel se Spalem Ferrara, který nakonec porazila 2:1, Turín doma zvítězil nad Udine 1:0.

Juventus vítězstvím odčinil nečekanou remízu v minulém kole doma s Parmou a v čele tabulky zvýšil náskok před druhou Neapolí už na 11 bodů. Úvodní gól obstaral záložník Khedira, který dorazil do odkryté branky Ronaldovu střelu.

Portugalský reprezentant se mezi střelce zapsal v 70. minutě, kdy skóroval hlavou po rohovém kopu. Asistencí se pak podílel i na třetí brance Juventusu, kterou na konci zápasu zařídil německý záložník Can. Ronaldo odskočil v čele tabulky kanonýrů Quagliarellovi se Zapatou o dvě branky.

V Miláně poslal domácí mužstvo do vedení vlastní gól obránce Cepitelliho ve 13. minutě. O necelých deset minut později se radovali Milánští zásluhou Brazilce Paquetá znovu. Jednadvacetiletý záložník, který přestoupil v lednu do AC Milán z Flamenga, zaznamenal v novém dresu premiérovou trefu. Po změně stran navýšil na konečných 3:0 svou 15. brankou v soutěži polský kanonýr Piatek.

Hosté nevyhráli na San Siru od června 1997. Cagliari patří k nejhorším týmům ve venkovních zápasech, ze soupeřova hřiště si tři body odvezlo doposud pouze jednou. Hůře na tom jsou jen Chievo a Empoli, které na první venkovní výhru stále čekají.

Frosinone vyslalo na branku jedinou střelu, která však ke smůle domácích skončila v 25. minutě v síti. Sampdoria nedokázala vstřelit gól podruhé za sebou. Hosté vyhráli z posledních tří zápasů v lize dvakrát. Český záložník Jakub Jankto zůstal pouze na lavičce Sampdorie.

Atalanta prohrávala se Spalem po první půli 0:1, ale dvěma góly v druhé pětačtyřicetiminutovce zápas otočila. Vítěznou branku vstřelil kolumbijský útočník Zapata, který skóroval pošestnácté v sezoně.

Turín porazil díky prvnímu gólu obránce Aina v tomto ligovém ročníku trápící se Udine 1:0. Hosté nevyužili ani penaltu, kterou ve druhém poločase zahodil argentinský útočník De Paul. Udine prohrálo tři z posledních čtyř zápasů a od sestupového pásma je dělí pouze bod.

Fotbalista Fiorentiny Cristiano Biraghi (vpravo) a José Callejón z Neapole v utkání italské ligy. Neapol v sobotním utkání pouze remizovala 0:0 s Fiorentinou. Tým trenéra Carla Ancelottiho tak po další ztrátě nabrala na druhém místě tabulky jedenáctibodové manko na vedoucí Juventus.

Neapol, která nastoupila bez slovenského záložníka Marka Hamšíka mířícího co Číny, uhrála druhou bezbrankvou remízu v posledních třech zápasech. Na soupeřových hřištích navíc vyšla střelecky naprázdno už potřetí za sebou, což se jí stalo poprvé po třech letech.

Neúspěšnou sérii naopak ukončil Inter Milán. Nerazzurri si poradili 1:0 s Parmou a po dvou porážkách a jedné remíze ukončili třízápasové čekání na vítězství i vstřelenou branku. O vítězství hostů rozhodl deset minut před koncem Lautaro Martínez. V tabulce je Inter třetí o devět bodů za Neapolí.

Hráči AS Řím získali v páteční předehrávce "povinné" tři body na hřišti posledního Chieva. Po třech soutěžních zápasech bez výhry, mezi nimiž ční pohárový debakl 1:7 od Fiorentiny, zvítězili ve Veroně 3:0. Po předchozích dvou ligových remízách se římský celek před víkendovým programem přiblížil na dva body ke třetímu Interu Milán.

V úvodní dvacetiminutovce zajistili favoritovi vedení osvědčení střelci El Shaarawy a Džeko, v úvodu druhého poločasu se trefil i Kolarov. Toto trio obstaralo v dosavadní sezoně už 19 ligových gólů. Český útočník Patrick Schick opustil hřiště v 59. minutě.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

Chievo - AS Řím 0:3 (9. El Shaarawy, 18. Džeko, 51. Kolarov), Fiorentina - Neapol 0:0, Parma - Inter Milán 0:1 (80. Martínez), Boloňa - FC Janov 1:1 (17. Destro - 33. Lerager), Bergamo - Spal Ferrara 2:1 (57. Iličič, 79. Zapata - 8. Petagna), FC Turín - Udine 1:0 (31. Aina), Sampdoria Janov - Frosinone 0:1 (25. Ciofani), Sassuolo - Juventus Turín 0:3 (23. Khedira, 70. Ronaldo, 86. Can), AC Milán - Cagliari 3:0 (13. vlastní Cepitelli, 22. Paquetá, 62. Piatek).

1. Juventus Turín 23 20 3 0 49:15 63
2. Neapol 23 16 4 3 42:18 52
3. Inter Milán 23 13 4 6 32:16 43
4. AC Milán 23 10 9 4 32:21 39
5. Bergamo 23 11 5 7 50:31 38
6. AS Řím 23 10 8 5 44:30 38
7. Lazio Řím 23 11 5 7 32:25 38
8. FC Turín 23 8 10 5 28:22 34