Juventus udržel náskok, o výhře v Janově rozhodl po přestávce

foto Fotbalista Juventu Cristiano Ronaldo (vpravo) a Valon Behrami z FC Janov utkání 29. kola italské ligy.

Řím - Lídr italské fotbalové ligy Juventus vyhrál v 29. kole v Janově 3:1 a udržel v čele tabulky čtyřbodový náskok. Druhé Lazio Řím otočilo utkání na hřišti FC Turín a zvítězilo 2:1.

"Stará dáma" se na hřišti soupeře bojujícího o záchranu dlouho nemohla gólově prosadit. Podařilo se to až v 50. minutě po pohledné individuální akci Paulu Dybalovi. Zanedlouho navíc přidal další trefu dělovkou zpoza vápna Cristiano Ronaldo. Hvězdný Portugalec má v této sezoně Serie A bilanci 24 gólů z 25 utkání.

Převahu obhájců titulu potvrdil v 73. minutě Douglas Costa, domácí hráči pak už pouze snížili zásluhou Andrey Pinamontiho. Janov tak zůstal na posledním nesestupovém místě bod před Lecce, které má zápas k dobru.

Fotbalista Turína Andrea Belotti (vlevo) a Patric z Lazia Řím v utkání 29. kola italské ligy. Lazio stejně jako v sobotu proti Fiorentině po úvodním dějství prohrávalo, po ruce Cira Immobileho se z penalty prosadil Andrea Belotti. Krátce po změně stran ale skóroval právě Immobile a 29. ligovým gólem v sezoně vyrovnal vlastní klubový rekord z ročníku 2017/18.

Obrat dokonal v 73. minutě tečovanou střelou Marco Parolo a Lazio vyhrálo šesté z posledních sedmi utkání. FC Turín je v neúplné tabulce na 14. místě.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

FC Turín - Lazio Řím 1:2 (5. Belotti z pen. - 48. Immobile, 73. Parolo), FC Janov - Juventus Turín 1:3 (76. Pinamonti - 50. Dybala, 57. Ronaldo, 73. Costa).

1. Juventus Turín 29 23 3 3 59:25 72
2. Lazio Řím 29 21 5 3 66:28 68
3. Inter Milán 28 18 7 3 56:29 61
4. Bergamo 28 17 6 5 80:39 57
5. AS Řím 28 14 6 8 53:38 48
6. Neapol 28 13 6 9 46:37 45
7. AC Milán 28 12 6 10 34:35 42
8. Parma 28 11 6 11 38:35 39