Juventus prohrál v Udine a nevyužil šanci na titul

foto Fotbalista Udine Seco Fofana (vlevo) a Matthijs de Ligt z Juventusu Turín v utkání 35. kola italské ligy.

Řím - Fotbalisté Juventusu prohráli v 35. kole italské ligy nečekaně 1:2 v Udine a nevyužili první šanci získat devátý mistrovský titul za sebou. Lídři tabulky mají nicméně tři kola před koncem stále bezpečný náskok šesti bodů před druhým Bergamem.

Juventus mohl slavit 36. titul v historii už dnes díky tomu, že měl v sezoně s Atalantou lepší vzájemnou bilanci. Favorita poslal do vedení tři minuty před koncem prvního poločasu dalekonosnou přízemní střelou nizozemský stoper Matthijs de Ligt, ale domácí v druhé půli skóre otočili.

V 52. minutě vyrovnal tvrdou hlavičkou Makedonec Ilija Nestorovski a v druhé nastavené minutě zaskočil turínské obránce dravým průnikem reprezentant Pobřeží slonoviny Seko Fofana.

Juventus má díky náskoku zisk titulu ve svých rukou a s jistotou bude slavit v případě nedělního vítězství nad Sampdorií. Titul mohou svěřenci trenéra Maurizia Sarriho získat už dříve v případě selhání pronásledovatelů Bergama, Interu Milán a Lazia Řím.

To udrželo naději na první místo po domácí výhře 2:1 nad Cagliari. Hosté přitom rovněž v poločase vedli, krátce po změně stran ale otočili stav Sergej Milinkovič-Savič a nejlepší ligový střelec Ciro Immobile. Ten má v sezoně na kontě už 31 branek. Římští svěřenci kouče Simoneho Inzaghiho dokázali v červenci na šestý pokus konečně zvítězit, čímž si zajistili start v Lize mistrů.

Udine si připsalo nečekané tři body, jež mohou být klíčové pro udržení klubu v Serii A. Patnáctý tým tabulky má na pásmo sestupu náskok sedmi bodů.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Udine - Juventus Turín 2:1 (51. Nestorovski, 90.+2 Fofana - 42. De Ligt), Lazio Řím - Cagliari 2:1 (47. Milinkovič-Savič, 60. Immobile - 45. Simeone).

1. Juventus Turín 35 25 5 5 73:38 80
2. Bergamo 35 22 8 5 95:44 74
3. Inter Milán 35 21 10 4 74:36 73
4. Lazio Řím 35 22 6 7 71:38 72
5. AS Řím 35 18 7 10 69:47 61
6. AC Milán 35 17 8 10 55:44 59
7. Neapol 35 16 8 11 56:47 56
8. Sassuolo 35 13 9 13 64:60 48