Inter se naladil na Slavii vítězně a vede italskou ligu

foto Fotbalista Interu Milán Romelu Lukaku (vpravo) a hráči Udine Mato Jajalo, Rodrigo Becao (uprostřed) a Sebastien De Maio (vlevo) v utkání italské ligy.

Řím - Fotbalisté Interu Milán se před úterním zápasem Ligy mistrů proti pražské Slavii vyhoupli do čela italské ligy. V třetím kole porazili doma Udine 1:0 a udrželi stoprocentní bilanci. Z prvního místa sesadili mistrovský Juventus, který remizoval na hřišti Fiorentiny 0:0 a poprvé ztratil body.

Inter uspěl i díky situaci z 35. minuty, kdy De Paul uštědřil mimo hru pohlavek Candrevovi a byl vyloučen. Domácí využili přesilovku na konci první půle, podruhé v sezoně se trefil hlavou Sensi.

Udine se v deseti na gólovou odpověď nezmohlo. Záložník Antonín Barák se dostal do hry z lavičky poraženého týmu v 70. minutě, kdy vystřídal Jajala.

Inter nastoupil v sestavě: Handanovič - Godín, De Vrij, Škriniar - Candreva, Barella (46. Gagliardini), Brozovič, Asamoah - Politano (79. Sánchez), Sensi - Lukaku (64. Martínez).

Fotbalista Juventusu Juan Cuadrado (vlevo) a Federico Chiesa z Fiorentiny v utkání italské ligy. V dresu Fiorentiny se poprvé od příchodu z Bayernu Mnichov objevil v základní sestavě křídelník Franck Ribéry a odehrál 69 minut. Ani on ani na druhé straně obhájce titulu s hvězdným Cristianem Ronaldem se ale branky nedočkali.

Juventus počtvrté v řadě nevyhrál venkovní utkání v Serii A, které následovalo po reprezentační pauze. Fiorentina si připsala první ligové body v sezoně a ukončila čtyřzápasovou šňůru porážek proti "Staré dámě".

Italská fotbalová liga - 3. kolo:

Fiorentina - Juventus Turín 0:0, Neapol - Sampdoria Janov 2:0 (13. a 67. Mertens), Inter Milán - Udine 1:0 (44. Sensi).

1. Inter Milán 3 3 0 0 7:1 9
2. Juventus Turín 3 2 1 0 5:3 7
3. Neapol 3 2 0 1 9:7 6
4. FC Turín 2 2 0 0 5:3 6
5. Lazio Řím 2 1 1 0 4:1 4
6. FC Janov 2 1 1 0 5:4 4
7. Boloňa 2 1 1 0 2:1 4
Hellas Verona 2 1 1 0 2:1 4