Jurečka: Výsledek voleb je drtivým vítězstvím opozičních stran

foto Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka ve volebním štábu v Praze, kde zástupci strany sledovali 3. října 2020 výsledky krajských a prvního kola senátních voleb.

Praha - Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka označil výsledek senátních voleb za drtivé vítězství opozičních stran. Je to podle něj vzkaz, jak lidé vidí konání vlády. Výsledek lidoveckých kandidátů skončil podle něj za očekáváním. Jurečka doufal, že se straně podaří obhájit šest senátorských křesel. Řekl to na tiskové konferenci v reakci na výsledek druhého kola senátních voleb.

Jurečku mrzí výsledek ve dvou volebních obvodech Vyškov a Strakonice, kde lidovečtí nominanti neuspěli rozdílem pouze několika desítek hlasů. Neúspěšné kandidáty ocenil za odvedenou práci. Za rok se podle něj zhodnotí ve sněmovních volbách. Lidovecký předseda doufal, že se KDU-ČSL podaří šest mandátů obhájit.

Opět ocenil vytváření volebních koalic. "Myslím si, že výsledky jasně dokazují, že když opozice dokáže spolupracovat, dokáže vyhrávat v krajských volbách, dokáže vyhrávat i v senátních volbách. Je to určitě povzbuzení pro spolupráci pro sněmovní volby," řekl. Očekává, že v příštích týdnech se bude na různých úrovních lidovců rozhodovat, zda strana koaliční spolupráci pro volby do Poslanecké sněmovny využije.

Předseda lidoveckého klubu v Senátu Petr Šilar považuje lidovecký výsledek za velký úspěch, protože soupeři podle něj byli velmi kvalitní. Řekl, že se vedou jednání o tom, zda lidovci do svého klubu získají další členy z řad nových senátorů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 26. října 2020

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď