Junior Pařík vychytal v zámoří nulu a navíc dal gól

foto Ilustrační foto - Brankář Lukáš Pařík.

Spokane (USA) - Český hokejový brankář Lukáš Pařík se stal prvním gólmanem v zámořské juniorské lize WHL, který v utkání udržel čisté konto a zároveň dal gól. Osmnáctiletý talent, který letos startoval na juniorském mistrovství světa v Ostravě, se mezi střelce zapsal 42 sekund před koncem, kdy při power play soupeře trefil prázdnou branku.

Spokane nakonec zápas nad Kamloops vyhrálo 3:0 a Pařík se na tom podílel i 36 úspěšnými zákroky. "Určitě si ale budu víc pamatovat gól. Je to moje první branka v kariéře. Je to nezapomenutelné," uvedl Pařík na klubovém webu po premiérové nule ve WHL.

Před svou trefou zastavil puk vedle branky a okamžitě vystřelil. "Věděl jsem, že vedeme o dva góly a že na mě budou střílet. Říkal jsem si, že když nahodí puk, zkusím ho sebrat a trefit branku. Povedlo se to, jsem šťastný," radoval se Pařík, který svému týmu pomohl k desáté výhře v řadě a byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.

Pařík, jehož loni draftovalo Los Angeles ve 3. kole jako celkově 87. hráče, se stal devátým gólmanem ve WHL, který se zapsal mezi střelce. V minulosti se to podařilo například Olafu Kölzigovi nebo Chrisu Osgoodovi.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 30. března 2020

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď