Judista Krpálek po návratu do nižší váhy získal bronz na Grand Prix v Almadě

foto Judista Lukáš Krpálek (na snímku z 18. ledna 2023).

Almada (Portugalsko) - Judista Lukáš Krpálek skončil při návratu do kategorie do 100 kilogramů třetí na Grand Prix v Portugalsku. Dvojnásobný olympijský šampion prohrál v Almadě pouze semifinálový souboj s Iljou Sulamanidzem z Gruzie, bronz si pak zajistil vítězstvím nad Srbem Bojanem Došenem.

Dvaatřicetiletý český judista v Almadě postupně vyřadil Korejce Kim Če-juna, Asleye Gonzaleze z Rumunska a Maďara Miklose Cirjenicse. V semifinále ho porazil jednadvacetiletý Sulamanidze, bronzový medailista z předloňského MS. V boji o třetí místo pak Krpálek zdolal srbského judistu Došena, který tak v Grand Prix ani tentokrát nedosáhl na stupně vítězů. Sulamanidze turnaj vyhrál, ve finále zvítězil nad teprve osmnáctiletým Japoncem Dotou Araiem.

Krpálek ve "stovce" vyhrál mistrovství světa i Evropy a v roce 2016 olympijské hry v Riu de Janeiro. Pak se začal prát v nejtěžší váze nad 100 kilogramů, v níž získal rovněž všechny trofeje včetně olympijského zlata. Pro návrat se rozhodl, aby nemusel čelit tak těžkým soupeřům a užil si techničtější styl boje.

Už úvodní turnaj tak naznačil, jaké by mohl mít svěřenec trenéra Petra Laciny ambice na mistrovství světa, které se uskuteční v květnu v Dauhá. Za týden Krpálka čeká Grand Slam v Paříži, kde by za rok a půl rád startoval na olympijských hrách. V Portugalsku získal ve své staronové kategorii první body do olympijské kvalifikace.

Čtvrtá nasazená judistka kategorie do 63 kilogramů Renata Zachová vyhrála na Grand Prix v Almadě jen jeden zápas, pak ji vyřadila pozdější finalistka Gabriella Moraesová z Brazílie. Věra Zemanová ve váze do 57 kg stejně jako Jan Svoboda v jednaosmdesátce skončili hned po prvním duelu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď